İşkur İş İlanları

17 İl – 23 İlçede Bulunan Belediyelere ve Birimlerine Personel Alınıyor

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza Belediyeler ve Belediyelere bağlı birimler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını haberimizde derledik. Belediyelerin KPSS şartı olmadan yayımladıkları ve işçi ile memur pozisyonlarına yaptıkları bu alım ilanlarında onlarca kadrodan çok sayıda personel alımları gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda halen başvuru süreci devam eden belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarına dair tüm detayları sizlere aktarıyoruz. 

BELEDİYELERE PERSONEL ALIMLARI YAPILIYOR

Türkiye geneli çok sayıda şehirde gerçekleştirilen belediye personeli alım ilanları İŞKUR üzerinden yayımlanıyorlar. İlan metinlerini İŞKUR’a görderen belediyeler ilgili birimlerinde personel alımları gerçekleştiriyorlar. 

Buna göre personel alımı yapacağını ilan eden belediyelerin bulundukları şehirleri Kamuilanlari.com olarak sizlerle paylaşıyoruz. İşte o şehirler. 

Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kırklareli, Mersin, Şırnak, Tekirdağ.

BAŞVURULARDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarının tamamında adaylardan özel koşullar talep ediliyor. Alım yapılacak kadronun özelliklerine göre belirlenen bu koşulların yanında ayrıca tüm adaylardan talep edilen bazı özel şartlarda bulunuyor. 

Kamu ilanlarına başvuruda bulunacak tüm adayların sağlamaları gereken bu koşulları genel başlıkları ile sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanına başvuruda bulunacak adayların Türk Vatandaşı olması, kurumlar tarafından belirlenen yaş şatlarını taşıması, yine kurumlar tarafından belirlenen eğitim öğrenim şartlarını taşıması ve kamu haklarından mahrum olmaması isteniyor. Bunun dışında erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmaması; askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması. şartının da sağlanması gerekiyor.

Ayrıca adayların görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmaması ve güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması şartları da bulunuyor. 

BAŞVURU SÜREÇLERİNE DİKKAT EDİN

Söz konusu belediye personeli alım ilanlarında dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında başvuru süreci geliyor. Çoğu belediye yayımladığı personel alım ilanında başvuru sürecini kısa aralıklarda tutuyor. Hatta bazı belediyelerin ilanı tek günlük sabahtan akşama kadar bile olabiliyor. Bu kapsamda;

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını ilanların yayımlandığı belediyeye şahsen yapması gerekiyor. Adayların ayrıca belediyeyi başvurudan önce arayıp bilgi almasında fayda var. 

İlanlara ulaşmak için; TIKLAYINIZ

Belediye Personeli alımlarından anında haberdar olmak için bizleri yakından takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir