İşkur İş İlanları

25 Şehir 32 İlçede Bulunan Belediyeler KPSS Şartsız Personel Alım İlanı Yayımladılar

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımız için haftanın son gününde yayımlanan ve halen başvuru süreci devam eden personel alım ilanlarını derledik. 

İlgili birimlerine personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları, bu kurumların yayımladıkları ilanlara başvuru şekli ve ilanlara dair bilinmesi gereken detayları Kamu ilanları olarak sizlere aktarıyoruz. 

YAYIMLANAN YENİ PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR’da haftanın son günlerinde çok sayıda belediye başkanlığı tarafından çok sayıda şehirde alımların olacağı ilan edildi. Ayrıca bu şehirlerin ilçelerinde de personel alımları olacak. 

Bu kapsamda 25 şehir ve 32 ilçede personel alımları için ilanlar bulunuyor. Bu kapsamda personel alımı yapacağını ilan eden belediye başkanlıklarının bulunduğu şehirler şunlar;

Diyarbakır, Ankara, İstanbul, Bingöl, İzmir, Kahramanmaraş, Burdur, Çanakkale, Tekirdağ, Konya, Antalya, Çankırı, Isparta, Trabzon, Bartın, Mersin, Erzurum, Nevşehir, Erzincan, Balıkesir, Sinop, Mersin, Aydın, Yalova, Kayseri.

Alım Yapacak Kurumlar

Bu şehirlerde yer alan kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda onlarca kadroda alım ilanı bulunuyor. Peki alımlar hangi kurumlar tarafından yapılacak? İlanlara göre en fazla alım ilanı belediye başkanlıkları tarafından yapılacak. İŞKUR da yer alan ilanlara göre; belediyelerin yanı sıra belediyelere bağlı birimler, SYDV’ler il özel idareleri gibi kurumlar içinde alım ilanları  bulunuyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu alım ilanlarında haberimizin içeriğinde belirttiğimiz gibi çok sayıda kadroda alımların yapılacağı açıklandı. İlanlara göre alımlar, ofis, büro personelleri, memur kadroları, mühendis,tekniker, teknisyen teknik personeller, öğretmen, eğitimen, sağlık personeli, antrenör gibi kadrolora alımlar olacak. Ayrıca bu kadroların dışında çok sayıda işçi pozisyonuna alımlar oluyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlanlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşulları genel özellikleri ile şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlanların yayımlandığı şehirlerde bulunan vatandaşlar söz konusu alım ilanlarına başvurularını şahsen yapacaklar. Başvuru sırasında adayların evrak teslimi yapmaları da gerekiyor. Bu evraklar ise ilan metinlerinde mevcut.

Adaylara Uyarı

Belediye personeli alımları için yayımlanan ilanlara başvuru süreci genellikle bir iki gün olarak belirleniyor. İlanlar için adayların hızlı hareket etmelerinde fayda var. Ayrıca ilan metinleri dikkatli incelemelerinde fayda var. 

İlan metinleri ve ilanlara dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir