İşkur İş İlanları

Aile Bakanlığı 14 Şehirde 301 TYP Personel Alım İlanı Yayımladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’na bağlı birimlere Toplum Yararına Program kapsamında personel alımları için yeni hafta başında ilanlar yayımlandı. İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre alımlar çok sayıda şehirde olacak. Bu kapsamda;

Aile Bakanlığı birimleri hangi şehirlerde TYP Personeli alımı yapacak?

TYP Personel alımlarına kimler başvuru yapabilir?

İŞKUR üzerinden başvurular nasıl yapılır?

Tüm bu soruların cevaplarını ve Aile Bakanlığı TYP ilanına dair bilinmesi gereken tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

AİLE BAKANLIĞI TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre Aile Bakanlığı 14 farklı şehirde bulunan birimlerine personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda alım yapılacak bu şehirlerin listesini sizlerle paylaşıyoruz. 

Aile Bakanlığı personel alımı yapılacak şehirler; Aydın, Bursa, Eskişehir, İstanbul, Manisa, Çankırı, Konya, Nevşehir, Çorum, Çankırı, Aksaray, Sakarya, Kars ve Kütahya.

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan TYP personel alım ilanına göre alımlarda toplam 301 kişi istihdam edilecek. 

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alımları içn adaylarda aranan genel başvuru koşulları sabit koşullar olup İŞKUR üzerinden adaylara ilan edilmiştir. Bu temel şartları sağlamayan adaylar ilana başvuru yapamazlar. İŞKUR’un kendisine ait web sayfası üzerinden duyurduğu TYP personel alımı başvuru koşulları.

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Bunun yanında adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

BAŞVURULAR İŞKUR MÜDÜRLÜKLERİNDEN

Aile Bakanlığı bağlı birimlere yapılacak olan bu alımlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yapabilecekler. Adaylar isterlerse başvurularını İŞKUR’un web sayfası üzerindende yapabilirler. 

İlana Ulaşmak için; 

Sizlere aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayın. Bu bağlantı ile TYP personel arama sayfasına ulaşacaksınız. Sayfayı açtığınız da hiçbir yeri doldurmadan direkt Ara butonuna basın. 

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ 

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir