İşkur İş İlanları

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İŞKUR Aracılığıyla TYP Personel Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden 4 farklı şehir için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapılacağı ilan edildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine yapılacak TYP personel alım ilanlarına ilişkin ayrıntıları Kamu İlanları olarak sizlere aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri tarafından yayımlanan TYP ilanlarının yapılacağı şehirler arasında Baybut Merkez, Muğla Merkez, Antakya ve İstanbul Üsküdar bulunuyor. Bu ilanlardan Baybut Merkez, Muğla Merkez, Antakya’ya yapılacak olan TYP personel alımları Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek. Ayrıca Muğla için iki farklı ilan bulunuyor. 

Bunun yanında İstanbul Üsküdar için yapılacak TYP personel alımları Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ilana çıkıldı. 

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan ilanlar için başvuru koşulları standarttır. Her kurum, her ilan için aynı olan bu koşullar Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyuruluyor. Bu kapsamda ilanlara başvurular için gerekli olan bu koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Bunun yanında adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP İLANLARINA BAŞVURU ŞEKLİ

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlüklerine şahsen yapacaklar. Başvurular için belirlenen son tarih ise İstanbul, Muğla ve Baybut için 18 Şubat, Antakya için 17 Şubat. 

İlana nasıl ulaşacaksınız?

Sizlere aşağıda verdiğimiz bağlantıyı kullanarak TYP ilan arama sayfasına ulaşacaksınız. Burada şehre göre yada yukarıda ki resimde yer alan TYP numarasına göre arama yapabilirsiniz. Tüm ilanları görüntülemek için ise; ayfayı açtığınız da hiçbir yeri doldurmadan direkt Ara butonuna basın.

TYP ilanlarına ulaşmak için; https://goo.gl/cXNpKR (bağlantıyı kopyalayın, internet satırına yazın ve entere basın)

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir