İşkur İş İlanları

Cezaevi, Adliyeler, Çocuk Hastaneleri İçin Binlerce TYP Personeli Alım İlanları Yayımlandı

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına yeni haftanın başlamasıyla güncellendi. Bu kapsamda Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanlarında güncellendi. Buna göre yeni haftada yayımlanan ilanların tamamını sizlerle buluşturuyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Yeni hafta başlamasıyla 8 farklı şehirde bulunan kamu kurumları yayımladıkları alım ilanları ile TYP personel alımı yapacaklar. Bu kamu kurumları arasında ise her alandan kurum bulunuyor.

İlanlara göre alımları yayımlayan kamu kurumları arasında,

İl Çalışma Müdürlüğü, Cezaevi Müdürlüğü, Çocuk Hastaneleri, Göz Hastanesi, Araştırma Hastanesi, İl Emniyet Müdürlükleri, İl Tarım Orman Müdürlükleri, Adalet Bakanlığı birimleri, belediye başkanlıkları, il müftülükleri gibi kurumlar bulunuyor. 

İLANLARIN YAYIMLANDIĞI ŞEHİRLER

Peki TYP Personel alım ilanları hangi şehirlerde yapılacak?

Yeni haftada yayımlanan ilanlara göre alımlar şu 8 şehirde yapılacak. Şırnak, Kastamonu, Kırıkkale, Edirne, Isparta, Ankara, İstanbul, Niğde.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

TYP kapsamında yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken şartlar bulunuyor. Bu şartların tamamı Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan açıklama ile adaylara duyuruluyor. Bu kapsamda sabit olan bu başvuru koşullarını sağlayan adaylar ilanlara başvuruda bulunabilecek. 

Kamu İlanları olarak bizlerde sizlere bu başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

İŞKUR ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPACAKSINIZ

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvurular İŞKUR üzerinden yapılıyor. Bunun için iki seçenek bulunuyor. Adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlüklerinden şahsen yapabilecekleri gibi İŞKUR’un web sayfası üzerinden elektronik olarak yapabileceklerdir. 

İlanları görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan tıklayarak TYP personel alım ilanı arama sayfasına ulaşacaklar. Bu sayfada yer alan Ara butonuna basan adaylar ilanları görüntüleyebilirler. Adaylar ayrıca bu sayfada yer alan şehir kısmını doldurarak da ilanları şehre göre görüntüleyebilirler. 

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ 

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir