İşkur İş İlanları

Çok Sayıda Belediye Başkanlığı KPSS Şartsız Personel Alım İlanı Yayımladı

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını belirli aralıklarla aktarıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza kısa süre önce yayımlanan ve başvuru süreci günler içinde sona erecek olan alım ilanlarını derledik. 

Söz konusu bu alım ilanlarında KPSS şartı alım yapan belediyeler en okuryazar seviyesinde işçi alımları ve en az lise mezunu da memur alımları yapılıyor. İlana dair detaylar haberimizde.

ALIM YAPACAK BELEDİYELER

Hafta başından başlayıp geçen 3 günlük sürede personel alımı yapacağını duyuran 7’den fazla belediye başkanlığı bulunuyor. Bu belediyeler Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alıyor ve çok farklı pozisyonlarda personel alımları yapıyorlar.

Alım yapılacak kadrolar arasında ofis içi personelleri, evrak personelleri, sahada çalışacak personeller, çeşitli kadrolarda işçi, memur, mühendis, tekniker, teknisyen, sağlık personelleri, sosyal hizmet personelleri alımları yapılıyor. 

Alımlarda ayrıca farklı branşlarda eğitmenler, öğretmenler, halkla ilişkiler personelleri alımları yapıyorlar. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Belediye personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların dikkat etmesi gereken en önemli koşullar alımlar için belirlenen özel koşullar. 

Alımlar için belirlenen özel koşulların ilki öğrenim şartı. Bu kapsamda memur kadroları için adayların alım yapılacak personel kadrolarına göre belirledikleri eğitim şartının sağlanması gerekiyor. Ayrıca adayların deneyin, sertifika, sağlık ve itfaiye, zabıta gibi alımlarda fiziki özellikleri sağlamaları isteniyor. 

Bu başvuru koşullarını genel başlıkları ile sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Belediye Personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını şahsen yapmaları gerekiyor. Ayrıca adayların dikkat etmeleri gereken diğer bir nokta ilan süreçlerinin kısa olması. Bazı belediyeler ilanlarına birkaç günlük başvuru süreçleri belirliyorlar. Adayların mutlaka bu duruma dikkat etmesi gerekiyor.

İlanlara Nasıl Ulaşılır?

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı sayesinde ilanlara ulaşabilirler. 

belediye personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS Şartsız Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir