İşkur İş İlanları

Emniyet Müdürlüğü, MEB ve Askeri Kurumlara Kamu İşçisi Alınıyor

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla ilan edilen Kamu Grubu Personel alım ilanları güncellendi. Bu kapsamda adayların başvuruda bulunabileceği çok sayıda kadroda memur ve işçi alımı yapılacağı duyuruldu. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan söz konusu bu personel alım ilanlarına dair tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz. İşte alım yapacak kamu kurumları, alım yapılacak kadrolar ve ilanlara dair tüm ayrıntılar. 

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYIMLANAN ALIM İLANLARI

Kadrolarında personel açığı bulunan ve memur alım ilanı yayımlayan kamu kurumları arasında aşağıda yer alan kurumlar bulunuyor.

Alım Yapacak Kurumlar

Deniz Kuvvetlerı Komutanlığı Araştırma Merkezi Komutanlığı, Ankara Polis Moral Eğitim Merkez Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Ege Deniz Onarım Destek Komutanlığı, Lüleburgaz Belediye Başkanlığı, Tübitak, Keysun Sulama Birliği, Mudanya Öğretmen Evive Akşam Sanat Okulu İktisadi İşletmesi, Avcılar Belediye Başkanlığı, Eğirdir Belediye Başkanlığı, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü, Sdü Yapı İşleri Ve Teknik Daire Başkanlığı, G.Antep Emn.Müd.Polisevi Hakimler Ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği.

HANGİ KADROLARDA KAMU İŞÇİSİ ALIMI YAPILIYOR?

Yukarıda yer alan emniyet kurumları, bakanlıklara bağlı birimler, bakanlıklar ve askeri kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadroları da sizlere aktarıyoruz. İşte alım yapılacak o pozisyonlar,

Açık Kadrolar

Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler), Büro İşçisi, Genel Alan Temizleme Görevlisi/Meydancı, Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, Elektrikçi (Genel), Şoför (Yolcu Taşıma), Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri, Bahçıvan(Peyzaj Bahçıvanı), Mobilyacı, Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi), Fırıncı Ustası-Unlu Mamuller(Pasta Ustası), Aşçı Yardımcısı, Kuru Temizlemeci, Beden İşçisi (Genel), Forklift Operatörü, Meyve Ağaçları Budamacısı, Hasat İşçisi-Tarla Ürünleri / Karma Çiftçilik, Orman İşçisi (Tomrukçu), İnşaat Kalfası (Genel), Karayolu Taşıma Nezaretçisi, İç Su Aracı Sürücüsü, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Büro Memuru (Genel), Şoför (Yolcu Taşıma), Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Garson (Servis Elemanı), 

BAŞVURU KOŞULLARI

Öncelikle söz konusu personel alım ilanlarının tamamı için DMK’da yer alan genel koşulların sağlanması gerekiyor. İlanlar kapsamında istihdam edilecek personeller ise özel koşullar ile belirleniyor. DMK’da yer alan genel koşullar ile diğer özel koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Adayların sağlaması gereken genel şartlar arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. koşulları bulunuyor. 

Bu şartların dışında adayların ayrıca öğrenim koşullarını sağlamaları gerekiyor.Öğrenim koşulu en az okur yazar olmak seviyesinden lisans mezunu olmaya kadar uzanıyor. Ayrıca bazı kurumlar adaylardan 60 KPSS isterken bazı kurumlarda KPSS şartı bulunmuyor. Bunun yanında deneyim, sertifika gibi özel koşullarda ilanlarda yer alabiliyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Kamu kurumları tarafındanan yayımlanan ilanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden İŞKUR İş İlanları sayfasına ulaşacaklar.  Daha sonra açılan sayfa üzerinde iş yeri türü yazan yeri kamu olarak işaretleyip ara butonuna basacaklar. 

İŞKUR İŞ İlanları sayfası için; https://goo.gl/2KUTzg

Kamu Personeli Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir