İşkur İş İlanları

Günün KPSS’siz ve 60 KPSS Şartıyla Memur ve İşçi Alım İlanları Yayımlandı

Kamu kurumlarına bağlı birimler tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. Bu kapsamda yeni gün ile birlikte yayımlanan tüm personel alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

KPSS puan sıralaması ve KPSS şartsız olarak gerçekleştirilecek olan alımlarda çok sayıda kadroda personel alımları yapılacak.

Yeni yayımlanan ilanlar ile başvuru sürecinin devam ettiği ilanlarının tamamını sizlere aktarıyoruz. 

YENİ YAYIMLANAN İLANLAR

İŞKUR sayfasında yeni yayımlanan ilanlar arasında belediye başkanlıkları, sosyal yardımlaşama ve dayanışma vakıfları ile il özel idareleri için ilanlar bulunuyor. 

Bu kapsamda yayımlanan yeni ilanlar arasında Adana Karaisalı Belediyesi, Giresun İl Özel İdaresi, Bursa Keles Belediyesi, Denizli Kazı başkanlığı, Ağrı Patnos Kaymakamlığı, Aydın Bozbel, Gümüşhane Yeşilbük Belediyesi, Afyonkarahisar Kızılören SYDV ve Kütahya Belediyesi bulunuyor.

Bu kamu kurumlarının dışında ayrıca çok sayıda şehirde bulunan belediye başkanlıkları, belediyelere bağlı birimler ve bakanlıklara bağlı birimlere KPSS şartsız personel alımları yer alıyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLARA İLİŞKİN BİLGİLER

İŞKUR sayfasında yer alan bu birimlerin tamamında çok sayıda alım ilanı bulunuyor. Bu ilanların arasında memur pozisyonlarının yanı sıra, saha işçisi, büro işçisi, teknik personel, eğitimen kadroları, sağlık kadroları, yönetim ve idari işler kadrolarına personel alımları yapılıyor. 

Bu alımların büyük bir kısmında adaylardan KPSS şartı aranmazken bazı ilanlarda 60 KPSS şartı bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Çoğunluğu belediyelere ve birimlerine yapılan bu alım ilanları için tüm adayların öncelikle 657 sayılı kanunda yer alan özellikleri taşımaları gerekiyor. Bunun yanında adayların ayrıca belediyelerin ilan ettikleri kadro için ilan metinlerinde bildirdikleri özel şartlara da haiz olmak zorundalar. 

Peki genel ve özel şartlar neler?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, yaş, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Belediye başkanlıklarınca yayımlanan ilanlara başvurular genellikle şahsen yapılıyor. Bunun için adayların ilan metninde yer alan evraklar ile birlikte ilanı yayımlayan belediyeye bizzat başvuru yapması isteniyor. 

İlan Metinlerine Ulaşmak için;

Başvuru Süreci devam eden ilanlar için TIKLAYINIZ

Yeni İlanlar için; ilan metinleri ve ilanlara dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir