İşkur İş İlanları

İŞKUR Aracılığıyla Bilet Satış Elemanı (Gişe/banko) Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında Bilet Satış Elemanı (Gişe/banko) kadrosuna dair de ilanlar bulunuyor. 

Rize, Osmaniye, Yalova ve Tekirdağ’da bulunan özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alımlarına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. İlanlarda yer alan diğer başvuru koşullarını ve ilanlara başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili detayları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

İŞKUR PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında adayların dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesi de ilanların farklı özel sektör firmalarınca yayımlanmış olması. O yüzden her firma ilanlara başvuru koşullarını kendilerine göre belirliyor. 

Kamuilanlari.com olarak söz konusu koşulları sizlere genel başlıkları ile aktarıyoruz. 

Türk vatandaşı olmak, Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, En az lise mezunu olmak (bu koşul çoğu kurum ve firma tarafından farklı olarak belirlenir.), başvuru yapılacak firma tarafından belirlenen sürücü belgesine sahip olmak, askerliğini yapmış olmak veya tecilli olmak, firmalar tarafından belirtilen yaş aralığında bulunmak, vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurabilmek, alım yapılacak ilde ikamet ediyor veya edebilecek olmak. Bu şartların yanı sıra firmalar adaylardan eğitim şartı, sürücü belgesi şartı veya çalışma sistemi ile alakalı özel şartlar isteyebilirler.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Bilet Satış Elemanı (Gişe/banko) personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan kurumun belirttiği şekilde yapacaklar. Bazı kurumlar İŞKUR aracılığıyla elektronik başvuru kabul ederken bazı kurumlar şahsen başvuru yapılmasını talep ediyorlar.

Bilet Satış Elemanı (Gişe/banko) ilanları için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir