İşkur İş İlanları

İŞKUR’da 4 Bin 500 TYP Personel Alım İlanı Yayımladı

Türkiye İş Kurumu’nun İş İlanları sayfasında yeni haftanın başlamasıyla yeni TYP Personel alım ilanları yayımladı. Farklı şehirlerde yer alan kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR TYP ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinde yayımlanan yeni ilanlar Tokat, Adana, Gaziantep, Bingöl, Edirne, Kayseri, Diyarbakır ve Kırşehir’de bulunan kamu kurumlarına yapılacak. 

İlanlara göre alım yapacak kurumlar arasında valilikler, kaymakamlıklar, müftülükler, adliyeler, okullar, il sağlık müdürlükleri gib kurumlar bulunuyor. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

TYP personel alım ilanlarına başvuru koşulları sabit olup İŞKUR aracılığıyla adaylara duyuruluyor. İŞKUR’un internet sitesinde yer alan bilgilere göre Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan adayların başvuruları kabul ediliyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yapabilirler. Bulunduklar il veya ilçelerde bulunan İŞKUR Müdürlüklerine giden adaylar TYP ilanı başvurularını şahsen yapabilirler. 

TYP İlanları için bir diğer başvuru yöntemi ise internet üzerinden başvuru yapmak. Bu şekilde başvuru yapacak adaylar İŞKUR’un internet sitesine üye olduktan sonra başvurularını elektronik olarak yapacaklar. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

İlanlara ulaşamak isteyen adaylar için bağlantıyı aşağıda Kamu İlanları olarak sizlere verdik. Bu bağlantı ile TYP İlan Arama sayfasına ulaşacaksınız. Burada yer alan Ara butonuna hiçbirşey yazmadan basarsanız tüm  ilanları görüntüleyebilirsiniz.

İŞKUR TYP İlan Arama sayfası için TIKLAYINIZ

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir