İşkur İş İlanları

İŞKUR Ocak Ayı Kamu ve Özel Sektör 36 Bin 878 Personel Alım İlanı

Bilindiği üzere kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayımladıkları personel alım ilanları memur ve işçi alımlarına devam ediyorlar. Bu kapsamda Türkiye İş Kurumu üzerinden memur ve işçi alımı ilanı yayımlayan çok sayıda kurum ve firma bulunuyor. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde bu haberimizde siz okuyucularımıza özel sektör firmaları ile kamu kurumları tarafından yayımlanan alım ilanlarını derledik. En fazla alım yapılan meslek grupları, genel başvuru koşulları ve ilanlara ilişkin bilinmesi gereken detaylar, 

İŞKUR’DA 36 BİN 878 PERSONEL ALIM İLANI

İŞKUR’da yayımlanan ilanlara göre en fazla alım ilanı bulunan kamu kurumları ve alım yapılacak personel sayıları şöyle; Beden İşçisi (Genel) 5508, Güvenlik Görevlisi (Silahsız) 1695, Satış Danışmanı / Uzmanı 1501, Temizlik Görevlisi 1433, Veri Giriş Kontrol İşletmeni 1329, Kasiyer 1154, Makineci (Dikiş) 1035, Güvenlik Görevlisi 888, Klinik Destek Elemanı (Hastane) 865, Ambulans Sürücüsü 805, Garson (Servis Elemanı) 720, Reyon Görevlisi 717, Büro Memuru (Genel) 597.

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları veya özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların bazı genel başvuru şartlarına haiz olmaları gerekiyor. Adayların ayrıca alım yapılacak tüm pozisyonların gerektirdiği özel şartları da karşılaması isteniyor. 

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak Erkekler için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişikleri bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. 

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

Söz konusu alım ilanlarına Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sayfası üzerinde yer alan Açık İş İlanları sayfası aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Meslek adı yazan yere çalışmak istediğiniz mesleğin adını yazarak o meslek kolundaki iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca şehre göre arama yaparak da iş ilanlarını yaşadığınız şehre göre kısıtlayabilirsiniz. 

İŞKUR Açık İşler Sayfası için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir