İşkur İş İlanları

İstanbul ve İlçelerine 1000 TYP İlanı İŞKUR’da Yayımlandı

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İŞKUR üzerinden yeni alım ilanı yayımlandı. İlana göre İstanbul’da bulunan kamu kurumlarına çok sayıda personel alımı yapılacak. İstanbul’un çok sayıda ilçesine yapılacak olan personel alım ilanlarına dair tüm bilinmesi gereken detayları sizlere aktarıyoruz.

İSTANBUL TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

İstanbul için yayımlanan personel alım ilanlarında Fatih, Silivri, Kartal, Ümraniye, Arnavutköy, Ümraniye, Çekmeköy, Beykoz, Küçükçekmece ilçelerine alımlar yapılacak. Alımlar ise bu ilçelerde bulunan kamu kurumları bünyesine gerçekleştirilecek. TYP personel alım ilanlarına göre alımlar Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri kadrolarına yapılacak.

TYP PERSONEL ALIMLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TYP personel alımlarına başvuru yapacak olan adayların İŞKUR’un internet sitesi üzerinde yer alan başvuru koşullarının tamamına haiz olmaları gerekiyor. Bu şartları taşımayan adaylar başvuru yapsalar dahi başvuruları kabul edilmiyor. Bu çerçevede ilanlara başvuru yapacak adaylar için yayımlanan başvuru koşulları şunlar. 

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların, ”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.” şartlarını sağlamaları gerekiyor.  

İSTANBUL TYP İLANLARI

İstanbul ve ilçeleri yayımlanan TYP personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR’un web sayfası üzerinden internet aracılığıyla yapabirler. İlana bir diğer başvuru yöntemi ise İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla başvuru yapmak. 

İlana ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın açılan sayfada şehir yazan yeri İstanbul işaretleyin ara butonuna basın.

İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir