İşkur İş İlanları

Kamu Kurumları ve Birimlerine TYP Personel Alımı Yapılıyor

Toplum Yararına Program kapsamında alım yapılacağı açıklanan personel alım ilanlarına yenileri eklendi. İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP personel alım ilanları kapsamında çeşitli kadrolarda geçici işçi alımları yapılcak. 

Kamu İlanları olarak sizlere söz konusu yayımlanan tüm TYP ilanlarını alım yapılacak şehirlere ilişkin bilgileri aktarıyoruz. 

TYP Personel Alım İlanları

Türkiye İŞ Kurumu aracılığıyla yayımlanan Toplum Yararına Program kapsamında personel alımları çok sayıda şehirde gerçekleştirilecek. Alım yapılacak şehirler arasında İzmir, İstanbul, Niğde, Tokat, Giresun, Manisa, Isparta, Yalova, Ardahan, Mardin, Bingöl, Kütahya, Gümüşhane, Aksaray, Van bulunuyor. 

Alım Yapacak Kurumlar

TYP personel alımı için onlarca kamu kurumunun ilanı bulunuyor. Bu kamu kurumları yayımladıkları personel alım ilanları ile işçi pozisyonda alımlar yapacaklar. Bu kurumlar arasında belediyeler, adliyeler, devlet hastaneleri, müftülükler, il özel idareleri, kaymakamlıklar, valilikler, il sağlık müdürlükleri, tarım ofisleri gibi kurumlar yer alıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Bu koşulların tamamı İŞKUR tarafından açıklanıyor. Kamuilanlari.com olarak bu başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Çeşitli kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Adaylar birinci yöntem olarak şahsen başvuru yöntemini seçebilirler. Bu kapsamda adayların, İŞKUR İl ve İlçe Müdürlüklerine giderek başvuruda bulunmaları gerekiyor. İkinci yöntem ise adayların internet üzerinden elektronik olarak başvuru yapmaları. 

İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ (Tıklayın açılan sayfada hiçbir şey yazmadan Ara butonuna basın)

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir