İşkur İş İlanları

Kamuda İşçi Olmak İsteyen Adaylar! Yeni TYP İlanları Yayımlandı

İŞKUR üzerinden yeni TYP personel alım ilanları yayımlandı. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında çeşitli şehirlerde bulunan kamu kurumlarına personel alımları olacağı duyuruldu. 6 veya 9 aylık sürelerle yapılan personel alımlarına dair bilinmesi gerekenleri Kamu İlanları olarak sizlere aktarıyoruz.

YENİ TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Gün aşırı güncellenen TYP personel alım ilanlarında günün ilanları yayımlandı. Çok sayıda şehirde bulunan kamu kurumlarına yapılacak personel işçi alımları detayları şu şekilde;

TYP Personel Alımı Yapılacak Şehirler

TYP ilanı yayımlayan kamu kurumlarının bulunduğu şehirler arasında Antalya, Isparta, Bilecek, Kastamonu, Şırnak, Kırıkkale, Edirne ve Kırşehir bulunuyor. 

Alım Yapacak Kurumlara Dair Detaylar

TYP personel alımı için yukarıda yer alan şehirlerde bulunan kurumlar arasında  İl Tarım Orman Müdürlükleri, Sosyal Hizmet Birimleri, Adalet Bakanlığı birimleri, adliyeler, belediye başkanlıkları, il müftülükleri, hastaneler, okullar gibi kurumlar yer alıyor.

TYP PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan başvuru koşullarını sağlamak zorundular. Her aday için geçerli olan bu koşulları sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. 

TYP Personel Alım İlanı Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANI BAŞVURU SÜRECİ

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adayların diğer bir dikkat etmeleri gereken nokta başvuru süreci. Yayımlanan ilanlara başvurular en erken 8 Şubat tarihinde sona erecek. Adaylar bu süreden önce başvurularını İŞKUR Müdürlüklerinden şahsen yapabilecekleri gibi İŞKUR’un web sayfası üzerinden elektronik olarak yapabilirler. 

İLANLARA DAİR TÜM AYRINTILAR

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP ilanlarına dair detayları aşağıda yer alan bağlantı üzerinden görüntüleyebilirler.

İlanları görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan tıklayarak TYP personel alım ilanı arama sayfasına ulaşacaklar. Bu sayfada yer alan Ara butonuna basan adaylar ilanları görüntüleyebilirler. Adaylar ayrıca bu sayfada yer alan şehir kısmını doldurarak da ilanları şehre göre görüntüleyebilirler. 

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ 

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir