İşkur İş İlanları

Öğretmenevi, Orduevi, POMEM Merkezi Gibi Kurumlar Personel Alıyor

Bakanlıklara veya diğer devlet kurumlarına bağlık çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu bulunuyor. Bu kuruluşlar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla personel alım ilanları yayımlayarak kadrolarına memur ve kamu işçisisi alımı yapıyorlar. 

İŞKUR KAMU GRUBU PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR Kamu Grubu Personel Alım İlanları sayfasında yer alan bu alım ilanlarına en az lise mezunu adaylar arasından memur statüsüne, en az ilkokul mezunu adaylar arasından ise kamu işçisi statüsüne alımlar yapılıyor. 

Memur kadroları için belirlenen başvuru koşulları arasında KPSS şartı yer alabiliyor. Adaylardan başvurular için KPSS’ye girmiş olmak, 50 KPSS puan şartı veya 60 KPSS puan şartı talep edilebiliyor. 

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza bu haberimizde bu tür kamu kurumlarının yayımladığı ilanları derledik. 

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN İLANLAR

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam eden bazı alım ilanları bulunuyor. Bu alım ilanları için 45 sayfa iş ilanı bulunurken bu ilanların çok büyük bir kısmı Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 personel alım ilanı ile BOTAŞ 186 işçi alım ilanından oluşuyor. Bu iki kurumun dışında kalan ilanlar ise şu şekilde,

Alım Yapan Kurumların Listesi

Kapıkaya Sulama Birliği, Harbiye Ordu Evi Müdürlüğü, Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü, Öğretmen Evi Müdürlüğü, Rize Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Derme Sulama Birliği, Gediz Sulama Birliği, Bucak Sulama Birliği Başkanlığı, Yatağan Belediye Başkanlığı, Kasrik Belediye Başkanlığı, Kargı Öğretmen Evi Ve Akşam Sanat Okulu.

Alım Yapılacak Kadro Listesi

Yukarıda yer alan kurumların yayımladıkları ilanlarda yer alan açık kadrolar şunlar;

Aşçı, Bilgisayarlı Muhasebe Elemanı, Danışma Görevlisi, Fayans, Seramik Ve Karo Döşemecisi, Beden İşçisi (Genel), Garson (Servis Elemanı), Büro İşçisi, Temizlik Görevlisi, İnşaat Boyacısı/Boyacı Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı), Veri Giriş Kontrol İşletmeni, Soğuk Kaynak İşçisi Güvenlik Görevlisi, 

Bu kadroların dışında ayrıca BOTAŞ ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan açık pozisyonlarda İŞKUR Kamu Grubu personel alım ilanlarında yer alıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvurularda talep edilen genel koşulları aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Özel şartlar ise KPSS’den talep edilen puan türünde asgari puana sahip olmak. Öğrenim şartını sağlamak, Varsa yaş ve deneyim koşullarına haiz olmak.

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi ilanlar İŞKUR üzerinden adaylara duyuruluyor. Aşağıda yer alan yönergeyi izleyereyerek ilanlara ulaşabilirsiniz.

NOT: Ayrıca adayların dikkat etmesi gereken bir nokta söz konusu kurumlar ve kadroların ilanları, Sağlık Bakanlığı ile BOTAŞ ilanları arasında kaldığı için adaylar bulmakta zorlanabilirler. Bu kapsamdan her ilan sayfasının dikkatli incelenmesinde fayda var.

Yayımlanan ilanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıya tıklayacaklar, daha sonra açılan sayfa üzerinde iş yeri türü yazan yeri kamu olarak işaretleyip ara butonuna basacaklar. 

İŞKUR İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Kamu Grubu Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir