İşkur İş İlanları

Şubat Ayı KPSS’siz Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Şubat ayının girmesinin ardından belediyeler yayımladıkları alım ilanları ile kadrolarında bulunan açık pozisyonlar için personel alım ilanları yayımladıklar. Belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda pozisyonda personel alımı yapılacağını ilan edildi. 

Bu kapsamda en az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından belediye memuru alımı yapılırken en az ilkokul mezunu adaylar arasından da belediye işçisi alımları yapılıyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan tüm bu ilanlara dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

BELEDİYE MEMURU VE İŞÇİSİ ALIM İLANLARI

Belediyeler tarafından Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan söz konusu alım ilanlarında yer farklı şehirler için alım ilanları bulunuyor. Yayımlanan ilanlara göre alımlar, İstanbul, Diyarbakır, Mersin, Balıkesir, Denizli, Aydın, Isparta, Antalya, Bursa, Niğde, İzmir, Manisa, Çanakkale, Bayburt, Adana ve Gaziantep şehirlerinde yapılacak. 

Ayrıca söz konusu şehirlerde bulunan ilçelere de alımlar olacak. Adayların alım yapılacak ilçe listelerine haberimizin altında yer alan bağlantı üzerinden ulaşması gerekiyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında memur ve işçi pozisyonları olmak üzere iki farklı alanda alımlar yapılıyor. Alımlarda özellikle Büro Memuru, Büro İşçisi, Ofis Personeli, Vezne, Tahsilat, Evrak, Personelleri, Büro İşçisi, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Saha Personeli, Öğretmen,Eğitmen, Sağlık İşçisi gibi alanlarda çok sayıda memur kadrosu bulunuyor.

Bunun yanında ilanlarda ayrıca temizlik personeli, park bahçe personelleri, hizmetli, hademe, birimlerde çalışacak işçi kadrolarında alımlar yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye Personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan tüm şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar tüm kadrolar için ortak olup tüm adayların haiz olması zorunluluk. 

Bu şartların dışında ayrıca asıl belirleyici olan koşullar ise özel koşullar. Bu koşullar ise belediye başkanlıklarının alım yapacakları kadrolara göre belirledikleri özel şartlardan meydana geliyor. Her kurum, kadro ve birim için farklı farklı belirlenip olup sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURU SÜRECİNE DİKKAT

Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanlarda en önemli nokta başvuru süreci adayların başvuru süreçlerine dikkat etmeleri gerekiyor. Zira alım ilanları bir günlük bile yayımlanmış olabiliyor. Bunun için belediyeler telefonla aranıp bilgi alınabilir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Belediye Personeli alım ilanlarına başvurular genellikle ilanı yayımlayan belediyelere şahsen yapılıyor. Belediyeler ilan metinlerinde başvuru evraklarını ilan ediyorlar. Bu evrakların belediyelerin İnsan Kaynakları Müdürlüğüne teslim edilmesi sonucu başvurular gerçekleştiriliyor. 

İlanlara Nasıl Ulaşırım?

İlanlar İŞKUR üzerinden yayımlanıyor. Kamu İlanları olarak aşağıda verdiğimiz bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirsiniz. 

İlan metinleri ve ilanlara dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir