İşkur İş İlanları

Yeni Haftanın Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Farklı şehirlerde bulunan belediye başkanlıkları yayımladıkları alım ilanları ile personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Belediye memuru ve belediye işçisi kadrolarına yapılan personel alımları için adaylardan KPSS puan şartı talep edilmiyor. Adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilanlara dair bilinmesi gereken tüm ayrıntıları Kamuilanlari.com olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Yeni hafta başında yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapacağını duyuran belediye başkanlıklarının bulunduğu iller arasında aşağıda yer alan şehirler bulunuyor. 

İŞKUR üzerinden belediye memuru ve işçisi alımı için ilan yayımlayan belediyelerin bulunduğu şehirler; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Çankırı, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kırklareli, Manisa, Mersin, Osmaniye, Şırnak, Tekirdağ  ve Yalova.

Söz konusu ilanlarda ayrıca yukarıda bulunan şehirlere bağlı ilçe belediye başkanlıkları tarafından da ilanlar yayımlanıyor. 

ALIMLAR HANGİ KADROLARDAN YAPILIYOR

21 şehirde bulunan belediye başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında onlarca kadroda personel alımları yapılıyor. Daimi, geçici statüde belediye memuru ve kamu işçisi alımı yapacak belediyelerin alacakları kadrolarda dair detaylar şu şekilde,

Belediye personeli alım ilanlarının büyük bir kısmı ofis personelleri ve saha işçileri alanlarında oluyor. Alımlarda ayrıca yüksek sayılarda çeşitli pozisyonlarda sağlık personeli, farklı alanlarda mühendis ve teknikerler alınıyor. Ayrıca öğretmen, eğitici, okutman, halkla ilişkiler, uzman personeller ve insan kaynakları ile ilgili de alım ilanları bulunuyor. Yayımlanan ilanların bir çoğunda şoför, güvenlik görevlisi, büro personeli, büro işçisi, yardımcı personel, hizmetli gibi kadrolarda yer alıyor.

BAŞVURU KOŞULLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların dikkat etmeleri gereken en önemli husus ilanların başvuru süreçleri oluyor. Öyle ki bazı belediyeler personel alım ilanları için adaylar bir haftalık süre tanırken bazı ilanlar için bu süre sabahtan akşama kadar olabiliyor. O yüzden adayların başvuru sürecine çok dikkat etmelerinde fayda var. 

İlanlara başvurular ayrıca şahsen yapılıyor. Her belediye tarafından ayrı ayrı yayımlanan başvuru kılavuzunda yer alan başvuru evraklarına ulaşan adaylar, bu evraklar ile birlikte başvurularını şahsen yapacaklar. 

İlanlara ulaşmak için; TIKLAYINIZ

İŞKUR belediye personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir