İşkur İş İlanları

Yeni Haftanın KPSS’siz Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden ilgili birimlerine belediye memuru yada belediye işçisi alımı yapacağını duyuran belediye başkanlıklarının yeni hafta içinde başvuru yapılabilecek ilanları yayımlandı. KPSS şartı olmadan yayımlanan bu alım ilanlarında yer alan tüm ayrıntıları Kamu İlanları olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte Yeni haftanın belediye personeli alım ilanları;

YENİ HAFTANIN BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden yayımladığı ilanlar ile personel alımı yapacağını duyuran belediye başkanlıklarının bulunduğu şehirler arasında, Diyarbakır, Ankara, İstanbul, Sivas, Bursa, Bartın, Ordu, Bingöl, İzmir, Denizli, Kahramanmaraş, Manisa, Yalova, Burdur, Balıkesir, Antalya, Çanakkale, Ekirşehir ve Tekirdağ bulunuyor. Ayrıca alımlarda bu şehirlerde bulunan ilçeler içinde alım ilanları yer alıyor. Bazı belediye başkanlıklarının ilanları da belediye bağlı birimlere gerçekleştiriliyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan ve yukarıda yer alan 19 şehirde alım yapılacağı duyurulan belediye personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken genel ve özel koşullar bulunuyor. 

Genel koşullar devlet kurumlarında görev yapmak isteyen tüm adayların sağlamaları gereken koşullardan meydana geliyor. Bu koşullar tüm alım ilanları için geçerli olup tüm adayların sağlaması gerekiyor. 

Özel koşullar ise ilanı yayımlayan belediye başkanlığının alım yapacağı kadro için belirlediği şartlardan oluşuyor. Bu genel ve özel koşullar ise şöyle,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını, her belediye için yayımlanan ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte şahsen yapacaklar. Ancak burada şöyle bir noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Belediye başkanlıkları adayların başvuru yapabilmeleri için 2 veya 3 günlük başvuru süreci tanıyorlar. Bu süre içinde başvurular yapılmalı. 

İlan metinleri ve ilanlara dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir