Kamu Haberleri

2019 Yılı KPSS’siz PTT 5 Bin Personel Alım İlanı İçin İlk Kez Tarih Verildi

2019 yılında yayımlanması beklenen en önemli ilan konumunda PTT Personel alımları bulunuyor. Bu konuya dair çok sayıda aday beklenti içerisinde.  Konuya ilişkin henüz somut adım atılmamıştı. Ancak bu konuda ilk açıklama geldi. 

Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası tarafından yapılan açıklamada, PTT A.Ş’den elde edilen alım açıklaması kamuoyu ile paylaşıldı. 

PTT PERSONEL ALIMI İÇİN İLK KEZ TARİH VERİLDİ

2019 yılında 5 bin personel alımı yapması beklenen PTT, bu alımları KPSS şartsız gerçekleştirecek. Çeşitli kadrolarda farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar adaylar arasında yapılacak olan personel alımları için Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber Sen) tarafından yapılan açıklamanın detayları şu şekilde,

Birlik Haber-Sen ve PTT A.Ş. Personel Alımları başlığı ile yayımlanan açıklamada, Birlik Haber Sendikasının çalışmaları ele alındı. Bu konuda sendikanın PTT’nin personel açığına ilişkin yürüttüğü çalışmalar hatırlatılarak gösterilen performans ile önemli başarılar elde edildiği ifade edildi.

”Sürdürdüğümüz bu mücadelelerin neticesinde PTT A.Ş. 2015 yılından bu yana 6030 personeli bünyesine katarak büyük bir rekora imza atmıştır.”

Alımlar 2019’un Son Çeyreğinde

Birlik Haber Sen tarafıdnan yapılan bu açıklamaların ardından 2019 yılı personel alımlarına dair elde edilen veriler paylaşıldı. Bu konuda PTT’den önemli bilgiler elde edildiğini açıklayan Sendika şu açıklamada bulundu.

”Merakla beklenen 2019 yılında beklenmekte olan alımlar yine Birlik Haber-Sen’in en önemli taleplerinden biri olarak yıl başından beri üzerinde çalışılan bir konu olmuştur. Gerek KPDK toplantılarında gerek Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantılarında sürekli vurguladığımız alımlar konusunda sevindirici gelişmeler yaşanmıştır. Yapılan son Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantısında PTT A.Ş.’den olumlu bir yaklaşım sergilenmiş ve 2019 yılının son çeyreğinde gerekli çalışmaların başlatılacağının sözü verilmiştir. Genel Yetkili Sendika olarak bu sözün takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”

BİRLİK HABER TARAFINDAN YAPILAN PAYLAŞIM

Birlik Haber Sen tarafından talep edilen PTT’ye personel alımı yapılması konusunda, PTT iş yerlerinde önemli personel eksikliği olduğu ifade edildi. Sorunlara ve sıkıntılara neden olan bu personel eksikliği konusunda Birlik Haber Sen talepte bulundu. Sorunların ve personel ekliğinden yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için acilen personel talep ediyoruz, ifadelerini kullanan Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikasına şu yanıt verildi. 

Talebe Yanıt: 2019 yılı son çeyreğinde personel alımı planlanmaktadır.

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir