Kamu Haberleri

Sağlık Bakanı Koca’dan Sağlık Personeline Şiddet Açıklaması ‘Müdahil Olduk’

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde İzmir’de Aile Sağlığı Merkezinde görevli doktor Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu’na şiddet olayı yaşanmıştı. Yaşanan bu olaya dair Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

SAĞLIKTA ŞİDDET KONUSU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuya dair açıklamalarını kendisine ait Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Konuya dair açıklamalarında söz konusu olayda doktoru darp eden şahısların yakalandığını açıklayan Bakan Koca bu kişilerin tutuklandığını söyledi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaşanan bu olaya dair ifadelerinde tüm şiddet olaylaırnı lanetlediğini ve faillerin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini söyledi. Bu olayda Sağlık Bakanlığı’nın direkt müdahil olduğunu ve suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı. 

”Hekimlerimizin çalışma şartlarından hastanelerimizdeki fiziki düzenlemelere kadar birçok başlık altında bu sorunun çözümü için çalışmaktayız. Son olarak tüm hastanelerimizde, Hasta Hakları Birimlerini aktif hale getirdik ve Çalışan Güvenliği Rehberimizi yayımladık. Bunlarla da yetinmeyip sorunla topyekun mücadele için hazırladığımız, ‘Şiddet Eylem Planını’ son aşamasına getirmiş bulunmaktayız. Bunu kısa bir süre sonra kamuoyu ile de paylaşacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir