Magazin

Masterchef ilk 5 kadrosu belli oldu: 25 Aralık akşamı kim elendi?

TV8 ekranlarında her akşam yayınlanan Master Chef programında sona geliniyor. Kısa bir süre sonra birincinin belli olacağı ve sona erecek yapım sonrasında Survivor 2023 programı yayınlanacak. Finale adım adım gidilirken yarışmanın son akşamında elenen isimler ile ilk 5’e kalan isimler belli olmuş oldu.

Mavi ve kırmızı takım olarak rekabeti kızıştıran bütün hafta boyunca lezzetli yemekleriyle ön plana çıkan takımlar 5 kişiye kadar düştü. Çok sayıda takım oyunu ve ödül oyunu gerçekleştirildi ve yarışmanın finaline adım adım en iyiler hünerini konuşturmaya devam ediyor.

İKİ AŞAMALI OYUNUN İLK BÖLÜMÜ TAMAMLANDI!

Geçtiğimiz Pazar akşamı ikili eleme sürecinde nefesler doruktaydı. Mavi takımda Tolga ve Metin kırmızı takımda ise Görkem ve Burak Kaya eleme potasında ter döktü ve bir isim yarışmaya ve hayallerine veda etmek zorunda kaldı.

6 kişilik kalan yarışmacı takımı Pazar akşamı son kez eleme potasına çıktı. 2 aşamalı oyun sonrasında jüri üyeleri en beğendikleri tabağı ön plana çıkardı. Yarışmacıların ter döktüğü akşam da ilk aşamada Kalkan balığı ile yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Şeflerin değerlendirmeleri kritik eğlence sürecini etkiledi.

DÜN AKŞAM Kİ OYLAMANIN SONUÇLARI NE OLDU?

Dün gece gerçekleştirilen oylamanın ilk aşamasında Metin 18, Tolga 17, Burak Kaya 15 ve Görkem 14 puan alabildi. Bu yarışmacılar 2. aşamada Danilo şefin tarifini içeren tabağı yapmak için mücadele verdi. 60 dakikalık süre içerisinde nefes kesen mücadele ekranlara yansıdı. Yapılan mücadele sonrasında sayılı isimler arasında Metin toplamda aldığı 41 puan ile Masterchef’in 5’li kadrosunda yer alan isimler arasında olmaya hak kazandı.

Metini 33 puanla takip eden Burak Kaya eleme potasından kıl payı kurtulan isimler arasında yerini aldı. Öte yandan gözler Masterchef’e veda eden isime yöneldi. Bu ismi Somer şef açıkladı.

İLK 5’Lİ KADRODA KİMLER YER ALDI?

Somer Şef 25 Aralık Pazar akşamı yarışmadan elenen ismi açıklarken teknik bilmenin önemli olduğunu vurguladığı sözlerinde elenen yarışmacıyı da açıkladı.

Yaptığı tabak ile performansı düşük bulunan ve ilk 5’te yer alma şansını kaçıran isim Tolga oldu. Takım arkadaşları ve şeflerle üzücü bir vedanın ardından son konuşmasını da yaptı. Ardından ilk beşe kalan isimlere tekrar yönelinildi. Masterchef’in ilk 5’li kadrosunda Metin, Kıvanç, Görkem, Ayaz ve Burak Kaya yer alıyor.

İlgili Makaleler