Magazin

Oyuncuların bölüm başı ödemeleri artırıldı: Yalı Çapkını başrolleri ne kadar alıyor? En yüksek rakam olan 1 milyon TL’yi kim alıyor?

Yeni yıl yaklaşıyor. Asgari ücret başta olmak üzere farklı ödemelere yönelik sektörde fiyat artışı yaşanıyor. Bu durum televizyon ekranlarında her akşam evlere konuk olan isimlerin maaşlarını da etkiliyor. 2023 yılında popüler isimler ekranda kalabilmek için bölüm başına ücretlerini açıkladı. Rekor zam teklifi ise duyanları şaşkınlığa çevirdi.

Televizyon dizileri ile daha çok ön plana çıkan hem yurtiçinde hem yurtdışında geniş bir hayran kitlesine ulaşan popüler oyuncuların bölüm başına ücretleri duyanları şaşkınlığa uğrattı. Listenin başında yer alan Kıvanç Tatlıtuğ her bölüm için yeni yıl itibariyle 1 milyon TL teklifinde bulundu. Bu rakam en düşük 100.000 TL’yi görüyor.

YALI ÇAPKINI BAŞROLLERİ NE KADAR ALIYOR?

Zamlı rakamlarda en üst sırada yer alan isimler arasında Kıvanç Tatlıtuğ, Demet Özdemir ve Serenay Sarıkaya yerini aldı. Popüler isimler bölüm başına ödemeyi 1 milyon TL’ye kadar çıkardı. En az para kazanan oyuncular ise daha yeni yeni tanınmaya başlanmış genç yüzlerden oluşuyor.

Her hafta evlere konuk olan ve reyting sıralamalarında ilk 3’te yerini alan henüz yeni başlamış olan dizilerin oyuncuları için ise 100.000 TL teklif ediliyor. En az para alan oyuncu kategorisinde bu günlerin popüler dizisi Yalı Çapkınında başrolü oynayan Mert Ramazan Demir ile Afra Saraçoğlu yer alıyor.

DİZİ OYUNCULARI NE KADAR ALIYOR?

Ünlülerin dizi başına aldıkları ücretler rekor teklif olarak en yüksekten en düşüğe kadar paylaşıldı. Listede yer alan rakamlar oyuncuların haftalık ödemeleri oluyor. İşte o rakamlar:

  • Kıvanç Tatlıtuğ’un bölüm başı ücreti 1 milyon TL
  • Demet Özdemir, Serenay Sarıkaya ve Engin Akyürek’in bölüm başı ücreti 500 bin TL
  • Hande Erçel ve Ebru Şahin’in bölüm başı ücreti 300 bin TL
  • Birce Akalay, İbrahim Çelikkol ve Neslihan Atagül’ün bölüm başı ücreti 250 bin TL

İlgili Makaleler