Genel

TÜBİTAK KPSS siz personel alımı yapacak! Kadrolar ve ilan detayları belli oldu!

Kamu alımları ile ilgili iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. TÜBİTAK kendi bünyesi içerisinde görevlendirmek üzere yeni personel istihdam edeceğini duyurdu.  

TÜBİTAK yapmış olduğu açıklama ile birlikte bünyesinde yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Peki personel alımı için başvurular ne zaman olacak? Kadrolar belli oldu mu? İşte alim ile ilgili tüm detaylar…

Son başvuru tarihi 13 Aralık

TÜBİTAK bünyesi içerisinde görevlendirmek amaçlı yeni bir personel alımı duyurusu paylaştı. Başvuru Resmi Gazete’de yayınlandı. Kurum bünyesinde ar-ge mühendisi alımı gerçekleştirecek. TÜBİTAK personel alımı için başvurular 22 Kasım 2023 tarihinde başlamıştı. Başvurular ise 13 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek.

Başvurular kurumun web sitesinden yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylardan belirli şartları taşıması istendi.

TÜBİTAK alımı için detaylar belli oldu

TÜBİTAK personel alımı için özel koşullar belirlendi. İşte personel alımında aranacak özel koşullar:

  • Kurumların minimum dört yıllık lisans eğitimi sağlayan; bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimi, yazılım mühendisliği, enformatik mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, mekantronik mühendisliği, telekomünikasyon mühendisliği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği veya elektrik mühendisliği bölümlerinden bir tanesinin bitirilmiş olunması
  • İş tanımı içerisinde belirtilen alanları üzerinden minimum üç yıl mesleki tecrübeye sahip olunması
  • Belirlenen konu başlıkları ile ilgili bilgi birikimi ve yetkinliğe sahip olunması

TÜBİTAK 27 personel alımı

TÜBİTAK bünyesi dahilinde iş istihdamı gerçekleştirmeye devam ediyor. Vatandaşlar paylaşılan ilanları yakından takip ediyor. Kurum dönem dönem farklı iş ilanları yayınlamaya devam ediyor. TÜBİTAK bu seferde bünyesine görevlendirmek amaçlı 27 kişilik kadro dahilinde proje personeli alımı gerçekleştirecek. Proje personeli kapsamında araştırmacı ve ar-ge teknisyeni adaylar başvuruya hak kazanacak.

Belirtilen şartları taşımaları takdirinde ilana başvuru yapabilecek olan adaylar için başvuru tarihleri belli oldu. Başvuru ile ilgili tüm detaylar ve süreçler kurumun web sitesinden paylaşıldı. Bunların yanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve de İŞKUR üzerinden vatandaşlar detayları ulaşabilecek. Adaylar başvurular sonucunda gelecek sonuç haberlerini heyecanla bekliyor.

İlgili Makaleler