İşkur İş İlanları

Türkiye İş Kurumu personel alımı ilanlarını güncelledi! Birçok belediyeye toplamda 3 bin 152 kişi alınacak! KPSS şartı aranmıyor!

Sene başından bu yana devam eden zorlu ekonomik şartlar, vatandaşların ek gelirlere ihtiyaç duymalarına sebep oldu. Mevcut gelirleri ile ay sonunu getiremeyen vatandaşların büyük bir bölümü iş değişikliğine gidebilmek ve bu kapsamda da daha yüksek tutarlarda gelir elde edebilmek adına özellikle kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarını yakından takip etmeye başladı.

Ekonomik şartların giderek ağırlaştığı şu günlerde işini ve dolayısı ile de aylık gelirini garanti altına almak isteyen vatandaşlar, kamu kurumları tarafından yayınlanan personel alımı ilanları arasından kendilerine en iyi uyan ilanları filtrelemeye başladı. Bu noktada yeni bir duyuru daha yayınlayan Türkiye İş Kurumu, ülke genelinde birçok belediyenin kamu personeli ve işçi alımı yapacağını bildirerek ilan detaylarını kamuoyu ile paylaştı.

TÜRKİYE İŞ KURUMU BELEDİYE PERSONEL ALIMI İLANI EKİM 2022

Geliştirdiği istihdam projeleri, sunduğu ödeme hizmetleri ve ülke içi işsizlik oranının düşürülmesine katkıda bulunan personel alımı ilanları ile vatandaşlar tarafından yakından takip edilen kamu kurumlarından birisi olan Türkiye İş Kurumu, yeni ay itibari ile personel alımı ilanlarını güncellediğini duyurdu. Bu kapsamda ülke genelinde faaliyette olan birçok belediye için personel alımının yapılacağını ifade eden Türkiye İş Kurumu, toplamda 3 bin 152 kişilik alımın şu şehirlerde gerçekleştirileceğini belirtti:

  • Sakarya, Kastamonu, Trabzon, Kocaeli, Burdur, Düzce, Denizli, Tokat, Van, Bolu, Rize, Bilecik, Adana, Kırıkkale, Nevşehir, Zonguldak, Konya, Bursa, Antalya, Niğde, Malatya, Giresun, Yalova, Ardahan, Afyon, Çanakkale, Manisa, Çorum, Kahramanmaraş, İzmir, Tekirdağ, Erzincan, Erzurum, Kayseri, Hatay, Muğla, Ankara, Kırşehir, İstanbul, Aydın.

TÜRKİYE İŞ KURUMU BELEDİYE PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden başvurulara açılmış olan belediye personel alımı ilanları için belirlenmiş olan genel başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • Yüz kızartıcı bir suç sebebi ile hüküm giyememiş olmak
  • Görevin yapılmasına engel olabilecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • İlanda belirtilen özel şartları sağlıyor olmak

İlgili Makaleler