Eğitim

2019 Dikey Geçiş Sınavı Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak? ÖSYM DGS Tercih İşlemleri

ÖSYM Başkanlığı 2019 yılı Dilkey Geçiş Sınavı sonuçlarını adaylara açıkladı. Üniversitelerin iki yıllık önlisans bölümlerinde okuyan öğrencilerden eğitimlerini lisans bölümünde tamamlamak isteyen adayların katıldığı DGS’de sonuçların açıklanması ile adayların başarı sıraları belli oldu. 

DGS sonuçlarını öğrenen adaylar artık tercih işlemlerini merak eder oldular. Kamuilanlari.com olarak 2019 DGS tercih süreçlerine dair bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

2019 DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2019 yılında Dikey Geçiş Sınavı tercihinde bulunacak adaylar öncelikle ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzunu bekliyorlar. Tercih kılavuzunun yayınlanması ile adaylar burada yer alan kontenjanlara göre tercihlerini yapacaklar. ÖSYM Başkanlığı tercih kılavuzunun yayımlanması ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı.

”Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.”

Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanacak?

Bu konuda ÖSYM’nin yapmış olduğu resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak 2018 yılı tercih kılavuzu Ağustos ayının ortasında ilan edilmişti. 2019 yılı alımlarının da yine Ağustos ayının ortasında bayramdan sonraki süreçte ilan edilmesi bekleniyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir