Eğitim

2019 e-YDS Başvuruları için ÖSYM’den Duyuru

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı başvurularına dair açıklamalarda bulundu. ÖSYM’nin 2019 e-YDS’ye yönelik yapmış olduğu açıklama detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

ÖSYM’den 2019 YDS BAŞVURU DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 2019/2 yabancı dil sınavı başvuru sürecinin 23 Ocak tarihi itibariyle başladığı bildirildi. Adayların başvurularını 7 Şubat tarihine kadar yapabilecekleri açıklandı. Sınava dair de bilgilerin verildiği duyuruda şu ifadeler kullanıldı.

e-YDS 2019/2 İngilizce Başvuruları Alınacak

e-YDS 2019/2 İngilizce alanında, 16 Şubat 2019 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Sınava başvuru süreci, 23 Ocak 2019- 7 Şubat 2019 tarihleri arasında olup adaylar başvurularını 23 Ocak 2019 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr adresinden saat 16.45’ten itibaren yapabileceklerdir.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3300, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır. e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir. 

Söz konusu duyuru için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir