Eğitim

Altıncı YÖKDİL Sınavı Başvuruları Sona Eriyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) geçtiğimiz günlerde kendisine ait resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu bir duyuru ile altıncı YÖKDİL sınav başvurularının başladığını bildirmişti. 30 Ocak tarihi itibariyle başlayan altıncı YÖKDİL sınavı başvuruları için ise süreç doluyor. 

YÖK tarafından YÖKDİL sınavına ilişkin yayımlanan başvuru uyarısı ve sınava ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

ALTINCI YÖKDİL SINAV BAŞVURULARI SONA ERİYOR

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yayımladığı bir duyuru ile altıncı YÖKDiL sınavı başvurularının 8 Şubat tarihi itibariyle sona ereceğini açıkladı. Adayların ilan edilen bu tarihe kadar başvurularını yapabileceklerinin belirtildiği duyuruda sınava ilişkin de şu bilgiler verildi.

Altıncı YÖKDİL Sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü, 30 (otuz) ilde toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde, saat 14.00’de, tek oturum halinde gerçekleştirilecektir.

Sınav başvuruları 30 Ocak 2019 – 8 Şubat 2019 (saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında , elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Almanca Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacaktır .

Altıncı YÖKDİL Sınavına; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim; TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik kadro başvuruları ve akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir