Eğitim

Bakan Ziya Selçuk: Özel Okul Teşvik Uygulamasını Kaldıracağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel okul teşvikleri konusunda kendisine diğer milletvekilleri tarafından sorulan sorulara yanıt verdi. Bu kapsamda özel okullarda okuyan öğrencilere sağlanan teşvik miktarının kademeli olarak kaldırılacağı bilgisini paylaşan Ziya Selçuk konuşmasında ayrıca özel okullarda okuyan öğrenci sayısına dair bilgi verdi. 

ÖZEL OKUL TEŞVİKLERİ KALDIRILACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu konuşmasına Türkiye’de ki özel okul ile özel okullarda okuyan öğrenci sayısına dair bilgi vererek başladı. Bu kapsamda Türkiye’de bulunan 13 bin 679 özel okulda 1 milyon 115 bin 357 öğrenci bulunduğunu ifade ederek başlayan Bakan Ziya Selçuk 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitim ve öğretim desteği başvurusu yapan öğrenci sayısınında 539 bin 394 olarak açıkladı. Ziya Selçuk başvuruda bulunan öğrencilerden 75 bin öğrencinin talep edilen şartları sağlayarak eğitim ve öğretim desteğine hak kazandığını bilgisini vererek 018 yılının sonu itibariyle teşvik alan öğrenci sayısının ise 247 bin 138 olduğu bilgisini verdi. 

Teşvik Uygulamasını Kaldıracağız

Konuşmasında özel okul teşvikleri için devletin 2017-2018 eğitim döneminde 301 bin 777 öğrenciye 1 milyar 207 milyon 708 bin 478 lira destek sağladığını dile getiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu teşviklerin kademeli olarak kaldırılacağını söyledi.

“Önümüzdeki süreçte özel öğretime teşvik uygulamasını kademeli olarak azaltarak kaldıracağız. Buradaki bakış açımız dezavantajlı durumda olan resmi okullarımızdaki niteliksel ve nicel gelişime hizmet etmektir”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir