Eğitim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bazı Vakıf Üniversitelerine Eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde ODTÜ Teknokent Açılışı’na katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemin önemli konuları hakkında görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. Konuşmasında eğitim konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı vakıf üniversitelerine eleştirilerde bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN O ÜNİVERSİTELERE ELEŞTİRİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında bazı vakıf üniversitelerinin vakıf mantığıyla asla uyuşmayacak şekilde sadece kazanç odaklı çalıştıklarını söyledi. Bu konuda bazı uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

”Bazı vakıf üniversitelerimizin, vakıf mantığıyla asla uyuşmayacak şekilde sadece kazanç odaklı faaliyet gösterdiklerini de üzüntüyle müşahede ediyoruz. Bu meselenin üzerinde de hassasiyetle durulması gerekiyor. Vakıf üniversitelerimizin, kendilerine sağlanan onca ayrıcalığa rağmen, kimi istisnalar hariç, eğitim-öğretimde kalitenin yükseltilmesi beklentilerimize yeteri kadar katkıda bulunamadıklarını görüyoruz.”

ÇİN’İ BAŞARILI BULUYORUM

Eğitim konusunda dair açıklamalarında Türkiye’nin hedeflerine dair bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrenim konusunda Çin’i başarılı bulduğunu söyledi. 

”İnşallah tüm bu meseleleri hal yoluna koyacak Türkiye’yi yüksek öğretimde parmakla gösterilen ülkeler arasına sokacağız. Teknolojiye hakim olmadan bağımsızlığımızı sürdüremeyiz. Küresel rekabette öne geçmebilmek için üniversitelerimizi de en etkin şekilde kullanmalıyız. Üniversite sanayi işbirliğini çok daha ileri taşımalıyız. Bu noktada Çin Halk Cumhuriyeti’ni çok başarılı görüyorum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir