Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018-2019 LGS Örnek Sorularını Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. MEB tarafından yayımlanan duyuruda, 2019 yılı eğitim öğretim yılı sonunda liselere geçiş sınavında sorulara benzer soruların yayımlandığını duyurdu. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlanan örnek soru kitapçıklarını sizlerle paylaşıyoruz. 

MEB LGS ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı sonunda ortaöğretim kurumlarına öğrenci yerleştirmek amacıyla yapılacak merkezi sınava yönelik dördüncü örnek soru kitapçığının adaylaırn erişimine açıldığı bildirildi. 

Bu kapsamda öğrenciler bakanlığı web sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava Yönelik Ocak Ayı Örnek Soruları kapsamında öğrencilere sayısal bölümden toplam 20 örnek soru verildi. 10 Matematik ve 10 Fen Bilgisi alanından LGS’de çıkabilecek tarzda soru gösterilmiş oldu. Aynı şekilde yayımlanan duyuruda Sözel Bölümdende 25 soru örneği yayımlandı. Bu örneklerde 10 Türkçe, 5 İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, 5 Din Bilgisi ve Ahlak Bilgisi ve 5 İngilizce alanlarından oldu. 

Sözel Bölümden yayımlanan örnek sorular için TIKLAYINIZ

Sayısal Bölümden yayımlanan örnek sorular için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir