Eğitim

ÖSYM Başkanı Aygün Duyurdu! 2019 ÖABT Sınav Süresi Değişti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün, 2019 yılında gerçekleştirilecek olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi hakkında açıklamalarda bulundu. Gün içinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan ÖABT duyurusuna da değinen Halis Aygün’ün açıklamaları haberimizde. 

2019 ÖABT SINAV SÜRESİ DEĞİŞTİ

ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında bundan önceki yıllarda uygulanan sınav sisteminde değişiklik olduğunu duyurdu. En son 2018 yılında gerçekleştirilen Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi kapsamında adaylara 50 soru yöneltilmişti. Adaylara sınav süresince ise bu 50 soru için 120 dakika verilmişti. 

Konuya dair gün içinde yapılan açıklamada soru sayısının artırıldığı ve 75’e çıkarıldığı buna bağlı olarakta sınav süresinin 120 dakikadan 150 dakikaya yükseltildiği açıklandı. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün’ün kendisine ait resmi Twitter hesabından konuya ilişkin paylaşımında ise şu ifadeler yer aldı. ”Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) uygulanacak 18 alanda konu dağılımları ile sınav sürelerini yeniden düzenledik. ÖABT’de soru sayısını 50’den 75’e çıkardık. Cevaplama süreleri de sözel alanlar için 120 dakika, sayısal alanlar için ise 150 dakika olacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir