Eğitim

ÖSYM Başkanı Aygün: Sınavlara Para, Otobüs Kartı Getirememe Gibi Yasaklar Kalkıyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün yapmış olduğu bir açıklama ile ÖSYM’de uygulanan bazı yasaklar konusunda açıklamalarda bulundu. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda uygulanan bazı eşyaların getirilmesinin yeniden serbest olacağını açıklayan Halis Aygün’ün konuşmasının detaylarını aşağıda aktarıyoruz.

ÖSYM’DE O YASAKLAR KALKIYOR

ÖSYM Hürriyet Gazetesi’nde yer alan haberin detaylarına göre; Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Ölçme Yerleştirme ve Seçme Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavlarda yasak olan ulaşım kartı, ev anahtarı, metal para, tel toka, piercing ve başörtüsü için kullanılan toplu iğne ile sınavlara girmek serbest olacak. Ancak bazı eşyalar ile sınavlara girilmesi hala yasak olacak. Bu kapsamda adaylar ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlara her türlü delici kesici alet, ateşli silah,cep telefonu, saat, kolye, küpe, yüzük gibi metal eşyalar ile sınavlara katılamayacaklar. 

Bu konuda sınava katılan adayların talepleri bulunuyordu. Adayların özellikle metal para, toplu iğne, otobüs kartı gibi eşyalarla sınav merkezlerine girememeleri bazı mağduriyetler oluşturuyordu. Yapılacak bu düzenleme ile bu şartlar kaldırılmış olacak. 

ÖSYM ve Sınavlara Dair Tüm Açıklamalar için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir