Eğitim

Şehit ve Gazi Yakınlarından ÖSYM Sınav Ücretleri Alınmayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof.Dr. Halis Aygün yapmış olduğu bir açıklamasında, şehit ve gazi yakınlarının ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan sınavlarda ücret alınmayacağını duyurdu. Halis Aygün’ün konuya dair konuşmasının detaylarını sizlere aktarıyoruz.

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINDAN ÖSYM ÜCRET ALMAYACAK

ÖSYM Başkanı Aygün konuya dair açıklamasında ÖSYM sınavlarına başvuruda bulunan gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav ücreti, başvuru hizmet ücreti ve yerleştirme ücreti gibi ödemelerin hiçbirinin talep edilmeyeceğini ifade etti. ÖSYM Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlar kapsamında bu açıklamayı yaptığını ifade eden ÖSYM Başkanı Aygün alınan bu kararın detaylarını şu sözlerle açıkladı.

“Karar, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında, hem yurt içi hem de yurt dışındaki terörle mücadele sırasında şehit olan Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşların eş ve çocukları ile bu kapsamda gazi olanların kendileri, eş ve çocuklarını kapsamaktadır.”

Gündem Haberlerinden Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir