Kamu Haberleri

10 Bin 500 Bekçi Alımında Başvuru Şartları Mı Değişecek?

2019 yılında gerçekleştirilecek olan 10 bin 500 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarına şuan ki koşullar nedeniyle başvuruda bulunamayan binlerce aday bulunuyor. Adaylar sosyal medya üzerinden yapmış oldukları kampanyalar ile bu başvuru koşullarının değişmesini talep ediyorlar. 

Peki adaylar en çok hangi koşullarda değişiklik yapılmasını talep ediyorlar?

Kamuilanlari.com olarak Bekçi alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen tüm adayların bu taleplerini haberimizde değerlendiriyoruz. Adaylarda aşağıda yorum kısmından taleplerini dile getirebilir ve seslerini duyurabilirler. 

KADIN BEKÇİ OLSUN TALEBİ

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında kadın bekçi alımları olması gönünde son günlerde büyük bir talep var. Adaylar bu konuda kendilerine ait Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları paylaşımlar ile Bekçi alımlarına kadın adaylarında başvuru yapmasını istediler. 

Kamuilanlari.com olarak sitemize gelen yorumların büyük bir kısmında kadın Polis alımlarını ve PÖH alımlarında kadınlara kontenjan hakkı verildiğini ifade eden kadın adaylar Bekçi alımlarında da adın adayların başvuru yapabilmesini istiyor.

2019 BEKÇİ ALIMLARI NE ZAMAN?

Binlerce adayın en merak ettiği soru olan alımların ne zaman olacağı konusunda Kamuilanlari.com olarak değerlendirmemizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu konuda öne çıkan tarih Mart ayı oluyor. Halen devam eden eğitimlerin tamamlanması ve yerel seçimlerden önce ilanın duyurulması bakımından alımların Şubat sonu veya Mart başı gibi olacağı öngörülüyor.

EN BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞ ŞARTINDA

Adayların mağduriyet yaşadıklarını dile getirdikleri konuların başında yaş geliyor. Binlerce aday bu konuda sitemize yaptıkları geri dönüşlerde bu taleplerini dile getiriyorlar. Bu kapsamda adayların yaş şartının tamamen kaldırılması noktasında değişiklik talepleri var. Bazı adaylar ise yaş şartının 35 olması gerektiğini daha fazlasının Bekçi kadrosu için olmayacağını da savunuyorlar. Bazı adaylar ise yaş şartının tüm memur alımlarında kaldırılmasını istiyorlar.

ASKERLİK ŞARTI DA ADAYLARA ENGEL OLUYOR

Bekçi alımlarında adaylardan talep edilen şartlardan bir tanesi adayların askerliklerini yapmış olması noktasında. Ancak bazı adaylar eğitim durumları gibi nedenlerden dolayı vatani görevini yapamadıklarını belirtiyorlar. Bu şartın tecilli olması olarak değiştirilmesini isteyen adaylar, 2019 alımlarında askerlik şartının olmamasını istiyorlar.

YASAYA GÖRE İLKOKUL MEZUNU BEKÇİ ALINABİLİR

Yasalara göre Bekçi alımları ilkokul düzeyinde yapılabilir. İlkokul mezunu olan adaylar bu konuda yapmış oldukları paylaşımlarda bu yasayı hatırlatıyorlar ve ilanda yer alan lise mezunu şartının yasaya göre ilkokul olarak değiştirilmesini istiyorlar. 

YORUM YAZIN TALEBİNİZİ İLETİN VE SESİNİZİ DUYURUN

* Kadın Bekçi alımları olmalı mı? Kadınlara da 10 bin 500 kişilik kadroda yer ayrılmalı mı?

* En az ilkokul mezunu olma şartı alımlarda uygulanmalı mı yoksa lise mezunu olarak devam mı etmeli?

* Askerlik şartı kaldırılmalı mı?

* Yaş şartı tamemen kaldırılmalı mı yoksa 35 olarak mı belirlenmeli?

TALEPLERİNİZİ YORUM OLARAK YAZABİLİR VE SESİNİZİ DUYURABİLİRSİNİZ

Bekçi Alım Haberlerini Yakından Takip Etmek için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir