Kamu Haberleri

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Kontenjan Dağılımı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan bir duyuru ile 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sürecin başladığı bildirilmişti. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda 28 Ocak günü akşam sularında başlayan tercih işlemlerinde binlerce aday tercihte bulunacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek tercih işlemleri için kontenjan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI KONTENJANLARI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercih süreci başladı. Atama bekleyen öğretmenler 1 Şubat tarihine kadar tercihlerini yapabilecekler. Atama sonuçları ise 7 Şubat tarihinde ilan edilecek. Peki 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında hangi kadrolarda öğretmen ataması yapılacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kontenjanlarına göre en fazla alım 3 bin 47 atama ile sınıf öğretmenliği alanına yapılacak. Diğer kadro detayları ise şu şekilde, Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845.

Bunun yanında en az atama yapılacak olan branşlar ise Büro Yönetimi, Denizcilik ve Gemi Yönetimi, Denizcilik ve Gemi Makineleri, Fransızca ve Gazetecilik oldu. 

Kontenjan detayları ve tercih işlemleri için TIKLAYINIZ

Öğretmen atamalarına dair gelişmelerden haberdar Olmak için uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir