Kamu Haberleri

2018 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınav Giriş Belgelerini Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden hakim ve savcı adaylığı sınavına dair bir duyuru yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda, Aralık ayı sonunda gerçekleştirilecek olan Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı yazılı sınavına dair bilgiler verildi. 

Bu kapsamda sınava katılacak adayların sınav giriş belgelerinin yayımlandığını açıklayan ÖSYM, adayların sınava girmeden önce yapmaları gereken işlemleri de açıkladı. 

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı duyurusunda, adayların sınav girişleri kapsamında uyarıların da yer aldığı duyuru metni şu şekilde,

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU

2018-Adalet Bakanlığı Sınavlarının (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) Giriş Belgeleri Açıklandı

29 Aralık 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-Adli Yargı), 2018 Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-Adli Yargı-Avukat), 2018 İdari Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-İdari Yargı) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 20 Aralık 2018 tarihinde saat 12:00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

29 aralık 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-Adalet Bakanlığı Sınavlarında;

Sabah oturumu için; Adli Yargı testini alacak olan adaylar saat 10:00’dan, diğer tüm adaylar ise saat 11:00’den sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Öğleden sonra oturumu için ise Adli Yargı-Avukat testi alacak adaylar 15:30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Adaylar, fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile sınava kesinlikle alınmayacaktır.

Kamu Habeleri ve son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir