Kamu Haberleri

2019 24. POMEM 10 Bin Polis Alım İlanına Dair Tüm Detaylar

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla 10 bin polis alımı yapılması bekleniyor. 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan alımlara dair adaylar ilanın ne zaman yayımlanacağını, başvuruların sürecine dair detayları merak ediyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak 24. POMEM 10 bin polis alımına dair tüm detayları en ayrıntılı şekilde açıklıyoruz. İşte POMEM alımlarına dair son gelişmeler. 

24.DÖNEM 10 BİN POLİS ALIMI DETAYLARI

24. Dönem 10 bin polis alım ilanını bekleyen adaylar, ilanın yerel seçimlerden önce yayımlanıp yayımlanmayacağını merak ediyorlar. Bu konuda resmi bir açıklama olmasada bazı veriler ilanın yayımlanacağı süre hakkında ipuçları veriyor.

Buna göre 24. Dönem POMEM alımlarının yayımlanması için 23. Dönem alımlarının tamamen nihayete ermesi bekleniyor. 2018 yılının Ekim ayında başlayan 23. Dönem POMEM başvurularının mülakat sürecinin başlaması ve başvuru sürecinin açıklanmasının ardından mülakat tarih ve yerlerinin belli olması, sözlü sınavların gerçekleştirilmesi bekleniyor. Şimdi gözler 23. dönem POMEM alımları için mülakat tarihinin açıklanacağı yeni duyuruya çevrildi. 

Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından 24. dönem POMEM 10 bin polis alım ilanının yayımlanmasına geçilecek. 

YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ İLAN YAYIMLANMASI BEKLENMİYOR

Polis alımlarına dair İçişleri Bakanı Süleyman Soylu zaman zaman açıklamalarda bulunuyor. Konuya dair açıklamalarında alım süreci ve sonuçlarına ilişkin bilgiler veren Bakan Soylu geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamasında alımların olacağı sinyalini vermişti. Bu açıklamalarda adayların dikkatinden kaçmayan diğer bir detay ise Bakan Süleyman Soylu’nun konuşmasında polis alımı tarihlerine değinmemesi oldu. Adaylar eğer seçimlerden önce polis alımı yapılacak olsaydı bu konuda açıklama gelirdi değerlendirmesinde bulundular.

Polis alımı ile ilgili gelişmelerden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir