Kamu Haberleri

2019 Altıncı YÖKDİL Sınavı Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Altıncı YÖKDİL Sınavı’nın yapılacağı tarih ve başvuru tarihleri ile uygulamasına ilişkin detayları Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz.

2019 YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının, 2019 yılında ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. YÖK bu konuda bir duyuru yayımlayarak YÖKDİL sınavının ne zaman yapılacağını açıkladı. YÖK tarafından yayımlanan duyuru metnine göre 2019 YÖKDİL sınavı 10 Mart tarihinde yapılacak.

YÖKDİL başvuruları ise 30 Ocak tarihinde başlayacak ve 8Şubat tarihinde sona erecek. YÖKDİL Sınavı 30 farklı şehirde bulunan 35 sınav merkesinde gerçekleştirilecek. YÖK tarafından yayımlanan duyuru metnimim detayları şöyle,

ALTINCI YÖKDİL SINAVI BAŞVURULARI

Altıncı YÖKDİL Sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü, 30 (otuz) ilde toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde, saat 14.00’de, tek oturum halinde gerçekleştirilecektir.

Sınav başvuruları 30 Ocak 2019 – 8 Şubat 2019 (saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında, elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Almanca Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacaktır.

Altıncı YÖKDİL Sınavına; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim; TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik kadro başvuruları ve akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

Altıncı YÖKDİL Sınav Başvuru Duyurusu için TIKLAYINIZ

Kamu Haberlerine dair detayları takip etmek için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir