Kamu Haberleri

2019’da Memurlara 409 TL Aile Yardım Ödeneği

Aralık ayı enflasyon rakamlarının belirlenmesinin ardından memur ve emekli vatandaşların alacakları maaş tutarları netlik kazandı. Memurlara Ocak ayında yüzde 4 toplu sözleşme zammı, yüzde 6.73’de enflasyon farklı zammı yapıldı. Yapılan bu zammların ardından memurlara ödenen aile yardım tutarı da yükselmiş oldu. 

MEMURLARA AİLE YARDIMI ARTTI

Kamu kurumlarında çalışan memurlara ödenen aile yardımları iki kalemde yapılıyor. Eş için ve çocuklar için. Eş için ödenen aile yardımı ödeneği 2131 gösterge rakamının maaş katsayısıyla çarpımından oluşuyor. 2018 yılında bu rakam 251 TL iken 2019 yılında gelen zamların ardından 278 TL’ye yükseldi.

Çocuklar için ödenen aile yardımı ödeneği ise 250 katsayısının gösterge rakamının maaş katsayısıyla çarpımıyla hesaplanıyor. 2018 yılında 29,4 TL olan olan miktar bu yıl 32,6 TL oldu. Ayrıca 0-6 yaş çocuklar için çocuk yardımı iki katı tutarında hesaplanmakta olup 2019 yılı Ocak ayında bu miktar 65,2 TL olacaktır. 0-6 yaş arası iki çocuğu olan bir çalışan 130,4 TL çocuk yardımı alacaktır.

Bu rakamlar ile birlikte eşi çalışmayan ve 2 çocuğu olan bir memurunalacağı aile yardımı ödeneği miktarı 409 TL’ye ulaştı. 

Kamu Haberlerine dair detayları takip etmek için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir