Kamu Haberleri

2019 PÖH Alımı Kontenjanlarına İlişkin Bakan Soylu’dan Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz haftalarda katılmış olduğu bir panelde yapmış olduğu konuşmasında polis alımları konusuna değindi. Bakan Soylu konuşmasında kendisine sorulan bir soruya yanıt verdi. 

Panel kapsamında 2019 yılında Polis Özel Harekat (PÖH) alımı olup olmayacağı yönünde kendisine sorulan bir soruya yanıt veren Bakan Süleyman Soylu’nun açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

SÜLEYMAN SOYLU’DAN PÖH ALIM AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PÖH alımları ile ilgili kendisine sorulan soruya karşılık olarak, 2019 yılı PÖH alımları için net bir sayı vermenin doğru olmayacağını söyledi. Gündemde olan 10 bin rakamına da değinen Bakan Soylu, şuanki ihtiyaçlar göz önüne alındığında bu sayının kolay olmadığını ifade etti. 

Bu konuda planlama çalışmalarının yapıldığını ifade eden Bakan Süleyman Soylu, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

”Polis özel harekat ile Jandarma özel harekat ve TSK’daki özel kuvvetler, en zorlu işler bu branşlardaki personellerde. Şuan zannediyorum 23 bin 500 civarında bir polis özel harekatımız var. Ve bu rakam esas itibariyle bize yeterli bir rakam. Ancak arkadaşlarımız şimdi bir ihtiyaç analizi yapıyorlar. Ama bizim bir 10 bin civarında yeniden bir polis özel harekat alımı planlaması yapmamız , kadrolarımız açısından çok kolay değil. Ama sözüm var, ilk planlama yaptığımız zaman kızlarımızdan da alım yapacağız. Onun için bu uygun alımı yapacağımız zamana kadar polisliğe müracaat edip oradan özel harekata geçmek isteyenlere bir fırsat veriyoruz.”

Kamu Gündeminden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir