Kamu Haberleri

2019 PTT 5 Bin Personel Alım İlanı Hakkında Beklenmeyen Gelişme

Bilindiği üzere PTT’nin birkaç yıllık personel alım planı 2018 yılı içerisinde açıklanmış kurumun 2018 yılına kadar personel sayısında 55 binlik bir artışın olacağı öngörülmüştü. Bu açıklamaların ardından kurum yüksek sayılarda personel alımları yapmıştı.

2019 yılı içinde 5 bin kişilik bir alım yapılması gündemdeydi. Çok sayıda aday tarafından beklenen PTT personel alımlarında ise 2019 yılı için adayları üzecek bir detaylar ortaya çıktı. Kamu İlanları sitesi olarak söz konusu detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 YILI PTT ALIMLARINA DAİR YENİ GELİŞME

2018 yılında gerçekleştirilen 5 binin üzerindeki PTT personel alımlarına dair nihai listeler yani ataması yapılan adaylar geçtiğimiz haftalarda ilan edildi. Kurum bünyesine ataması yapılan adaylar göreve başlama duyurularını beklerken kurum çok önemli bir açıklama yayımladı. 

PTT tarafından yayımlanan bu açıklamada ataması gerçekleştirilen adayların göreve başlama işlemlerinin kademeli olarak 2019 yılı boyunca yapılacağı belirtildi. Bu açıklama ile 2018 yılında atanan adayların büyük bir kısmı 2019 yılının çeşitli zaman dilimlerinde göreve başlayacak. 

PTT tarafından yayımlanan bu personel atama duyurusu ise 2019 yılında yapılması planan alımları engellemeyecek mi? sorusunu dile getirdi. 

PTT ATAMA DUYURUSU

PTT tarafından yayımlanan o duyuru metni; “Şirketimizin personel ihtiyacının karşılanmasını teminen yapılan 2018/1 personel alımı sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır. Sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanacaktır.”

2019 YILINDA ALIM OLMAYACAK MI?

PTT 2018 yılı içerisinde 5 bin personel alım ilanı kapsamında, en az lise mezunu olmak kaydıyla çok sayıda pozisyona personel alımı gerçekleştirmişti. Bu alımlar ise Gişe ve Büro Görevlisi, Tekniker, Postacı, Uzman Yardımcısı, Mimar, Mühendis, Avukat pozisyonlarına yapıldı.

2019 yılında da bu kadrolara personel alımı yapılmasını bekleyen adaylar kurum tarafından yapılan açıklamanın bu alımları etkilemesinden endişe ediyorlar. Zira alımların ertelenmesi ilanı bekleyen adayları mağdur edebilir. Ayrıca söz konusu bu duyurunun 2019 yılı personel alımlarında kontenjanların azalması, ilanın yayımlanmaması veya ilanın bir sonraki seneye sarkıtılması gibi durumlara neden olabileceği konuşuluyor.

Kamu Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com (ÖZEL HABER – AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN ALINTILANAMAZ)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir