Kamu Haberleri

2019 Tarım ve Orman Bakanlığı 10 Bin 500 İlanının Yayımlanma Tarihi Ne Zaman?

Bilindiği üzere 2018 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine 10 bin 500 personel alımı yapılması bekleniyordu. Bu kapsamda yapılan açıklamaların ardından alım ilanını adaylar aylarca beklemiş ancak ilan bir türlü yayımlanmamıştı. 

2019 yılının girmesiyle adaylar ilanın bir an önce yayımlanmasını beklemekteler. 

Peki Tarım Bakanlığı 2019 personel alım ilanı ne zaman yayımlanır? Kamuilanlari.com olarak söz konusu alım ilanına ilişkin ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz. 

2019 TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Tarım ve Orman Bakanlığı’na personel alımları çok sayıda milletvekili tarafından Meclis gündemine taşındı. Bu kapsamda Meclis kürsüsünde konuyu gündeme getiren milletvekilleri 218 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın açıklamalarını hatırlatarak alım sözü verildiğini ilanın en kısa sürede yayımlanması gerektiğini ifade ediyorlar. 

İLAN HANGİ TARİHTE YAYIMLANIR?

Gıda Mühendisleri, Ziraat Mühendisleri, Orman Mühendisleri, Veteriner Hekimler, Teknikerler, Orman Muhafaza Memuru adayları ve bölümden alım ilanı bekleyen binlerce aday bu sorunun yanıtını merak ediyor. 

Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde söz konusu alımlar için kritik sürecin yerel seçimler olduğunu ön görüyoruz. Ancak kadro sayısı, alım yapılacak bölümler ve diğer detayların çok değişken olması da oldukça muhtemel. Ayrıca ilan seçimlerden önce yayımlanmazsa adayların bir süre daha beklemesi gerekebilir.

Kamu Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com (ÖZEL HABER – AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN ALINTILANAMAZ)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir