Kamu Haberleri

2019 Yılı 10 Bin 500 Bekçi Alımı İlanı İçin Öne Çıkan Tarih Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü suç oranlarında yaşanan büyük düşüş nedeniyle Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrolarına yeni alımlar yapmaya hazırlanıyor. Merak edilen soru ise 2019 yılı içerisinde yapılacak olan 10 bin 500 Bekçi alım ilanının ne zaman yayımlanacağı?

İşte konuya dair son gelişmeleri öne çıkan tarihi sizlerle paylaşıyoruz. 

10 BİN 500 BEKÇİ ALIMI OLACAK

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz aylarda ilana çıkan ve büyük ilgi gören 7 bin bekçi alımına dair bir paylaşımda bulundu. Yapılan basın açıklamasında, Aralık ayı başında açıklanan Bekçi alım sınav sonuçlarının ardından evrak teslim sürecinin de tamamlanmasıyla 7 Ocak tarihinde eğitim sürecinin başlayacağı açıklandı. Buna göre adaylar 7 Ocak tarihinden itibaren Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak adına eğitim alacaklar ve bu eğitim süreci Mart ayına kadar devam edecek. Bu süreçte ayrıca adaylardan eğitime katılanların eksik olması durumunda yedek adaylar eğitime dahil edilecek.

Bu Kapsamda;

10 bin 500 Bekçi alımı ilanının yayımlanması için Mart ayı ön plana çıkıyor. 2018 yılı için gerçekleştirilen 7 bin alım sürecinin tamamen sona ermesi ve bu alımlarda alınan personellerin göreve başlamasıyla 2019 yılı 10 bin 500 alım ilanının yayımlanması gündeme gelecektir. 

BAŞVURU KOŞULLARI DEĞİŞSİN TALEBİ

2019 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için başvuru koşullarının değiştirilmesi talep ediliyor. Özellikle adaylar İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak personellerin yaş şartının esnetilmesi konusunda paylaşımlarda bulunuyorlar. Bu konuda talep edilen yaş şartı ise 35. 

Sizlerde Bekçi alımlarına dair görüşlerinizi ve taleplerinizi haberimizin altına yorum olarak yapabilirsiniz. 

Peki 2019 yılında hangi şehre kaç kontenjan sağlanması gerekiyor?

Başvuru şartlarında değişiklik yapılmasını istiyor musunuz?

Yaş, eğitim ve askerlik şartlarından memnun musunuz?

Bu sorulara yorum bölümüne üye olmadan yorum yapabilir ve taleplerinizi yetkililere ulaşması adına dile getirebilirsiniz. 

Bekçi alım ilanı ve detayları ile ilgili tüm ayrıntıları yakından takip etmek için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir