Kamu Haberleri

2019 Yılı Güncel Zabıt Katibi Maaşları: Kadro Derecesine Göre Liste

Adalet Bakanlığı, Temmuz ayı başında yayımladığı bir duyuru ile binlerce personel alımı yapacağını duyurdu. 

Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında; Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatlarında görevlendirmek üzere Zabıt katibi, Ceza ve Tevkifevleri bünyesinde görevlendirmek için İcra Katibi alımı yapılacağğı duyuruldu. 

KPSS puan sıralaması esasına göra yapılacak alımlarda uygulama ve sözlü sınavları başarı ile tamamlayanlar memur olarak atanacak.

ZABIT KATİBİ MAAŞLARI

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakat aşamalarının ardından memur olarak ataması yapılan personeller öğrenim durumlarına göre maaş alacaklar. Tüm memur kadrolarında olduğu gibi maaş oranları görev yapan personellerin hizmet yılları ve derecelerine göre artıyor veya azalıyor. 

Temmuz 2019 tarihinde maaşlara yansıyan zamların ardından Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatlarında Zabıt Katibi olarak çalışan personeller ortalama 4 bin TL net maaş alıyorlar. Ancak bu maaşlara memurun medeni durumuna göre aile yardımı ödemeleri de ekleniyor. 

Memur hem evli hemde çocuğu varsa maaş miktarı artıyor. Zabıt Katibi maaşlarını etkileyen bir diğer durum ise hizmet yılı. Memuriyet süresi artan Zabıt Katipleri göreve yeni başlayan bir memurdan daha yüksek ücret alır.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir