Kamu Haberleri

2019 Yılı KYK Personel Alımı: Muhtemel İlan Tarihi, KPSS Şartı ve Açık Kadrolar

Kamu kurumlarının birçoğu 2019 yılı personel alım ilanlarını adaylara duyurdular. Bu kapsamda binlerce personel alımı yapan devlet kurumlarına çok sayıda aday memur olmak için başvuruda bulundu. 
2019 yılı için memur alım ilanı yayımlayan kurumların dışında çok sayıda kamu kurumuda alımlarını daha adaylara duyurmadı. 

Alım yapması beklenen kamu kurumlarının başında da Kredi ve Yurtlar Kurumu geliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan kurumun 2019 yılı personel alım ilanını haberimizde değerlendiriyoruz. 

KYK 2019 YILI PERSONEL ALIM İLANI

KYK personel alım ilanında en merak edilen soru alımlarda hangi kadroların olacğaı konusu. Kurum 2019 yılında  1200 memur alımı gerçekleştirmişti. Bu alımlarda KYK 756 Yurt Yönetim Memuru, 72 Diyetisyen, 44 Psikolog, 162 Büro Personeli, 86 Şoför alımı yapmıştı. 2019 yılı personel alımlarında kurumun 1000 ile 1200 arasında bir ilanla adayların karşısına çıkması bekleniyor. 

2019 yılı alımlarında da Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Yurt Yönetim Memuru, Büro Memuru, Diyetisyen, Psikolog, Şoför pozisyonlarında da memur alımı yapması öngörülüyor. 

PERSONEL ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

KYK personel alım ilanı için en önemli soru ise ilanın ne zaman duyurulacağı. 2018 yılı alımlarını Mayıs ayında ilan eden kurumun 2019 yılı alımları için henüz bir açıklaması bulunmuyor. Ancak Gençlik Bakanlığı’nın yıl başında yayınladığı 3 bin 243 işçi alım ilanının bu alımları gecikmesine neden olduğu öngörülüyor. Ancak kurumun alımları daha fazla ertelemeyerek Ağustos Eylül döneminde yayınlaması bekleniyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir