Kamu Haberleri

23. Dönem POMEM Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı 2018 yılının Ekim ayında yayınladığı bir duyuru ile 23. POMEM alım ilanını adaylara ilan etti. 10 bin polis alım ilanının yayımlanmasının ardından onbinlerce aday bu alımlara başvuruda bulundu. Başvuruların alınması ve başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla adaylar spor ve ön sağlık aşamalarını geçtiler. Bu aşamalardan da başarılı olan adaylar ise sözlü sınavlara katıldılar.

Peki 23. Dönem 10 bin Polis alımı mülakatlarına katılan adayların sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar;  

23. DÖNEM POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI BEKLENİYOR

Polis olmak isteyen adayların katılım gösterdiği 23. dönem POMEM mülakatları Şubat ayının 4’üne kadar yapıldı. Sözlü sınavların tamamlanmasının ardından ise adaylar mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekler oldular. Bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen mülakat sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

Polis Akademisi Başkanlığı 21. Dönem POMEM alımları ile 22. Dönem POMEM alımları mülakatlarını, sözlü sınavların tamamlanmasının üzerinden 1 ay geçtikten sonra açıklamıştı. Ancak bu noktada da 23. Dönem POMEM mülakat sonuçlarının açıklanmasında şöyle bir durum var. 23. dönem POMEM alımlarında spor aşaması ile mülakat tarihleri arasında 2 aylık bir süre geçti. Bir önceki alımlarda bu süre daha kısaydı. 

Bunun anlamı bu dönem içinde güvenlik soruşturması çalışmaları devam etti. Bu da mülakat sonuçlarının 1 ay olmadan açıklanabileceği anlamına geliyor. 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com – ÖZEL HABER (Aktif bağlantı verilmeden alıntılanamaz)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir