Kamu Haberleri

2828 Sayılı Kanun Kapsamında Atananlara İlişkin Sağlık Bakanlığı’ndan Duyuru

Sağlık Bakanlığı kendisine ait internet sitesi üzerinden, 2828 Sayılı Kanun kapsamında ataması yapılan adayların atama işlemlerine dair bir duyuru yayımladı. Bakanlık yayımladığı duyurusunda söz konusu atamalar ile atanan adayların evrak teslim sürecine ilişkin bilgiler verdi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN DUYURU

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde, ilan edilen başvuru evraklarının 25 Ocak tarihine kadar ikamet ettiği, atandığı veya bulunduğu ildeki İl Sağlık Müdürlüğüne bizzat kendisi veya noter aracılığı ile vekalet verdiği kişi aracılığı ile teslim etmeleri gerektiği bildirildi. 

Bu kapsamda adayların teslim etmeler gereken evrakları da açıklayan Sağlık Bakanlığı şu bilgileri paylaştı.

Başvuru Evrakları: İnternet adresimizde yayımlanan açıktan atama başvuru formu, Devlet Memuru olmasına engel olabilecek akıl ve ruh hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu, Mezuniyet Belgesi, 2 (iki) adet fotoğraf, Mal Bildirim Beyannamesi, 18 yaşını tamamlamamış adayların kaza-i rüşt kararı, Yerleştirme Sonuç Belgesinin internet çıktısı, Askerlik durum belgesi ve adli sicil belgesini evrak tesliminde verenlerin belgeleri kabul edilecektir.

Adaylara Uyarılar

2828 Sayılı Kanun Kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığı’na yerleşen adaylara yönelik yayımlanan duyuruda ayrıca adayların dikkat etmesi gereken uyarılarda bulunuldu. Bu kapsamda özel durumu bulunan adayların yapmaları gereken işlemlerin açıklandı. 

Kamu Duyurularından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir