Kamu Haberleri

3600 Ek Gösterge Düzenlemesi 2019 Yılı Sonuna Kadar Yasalaşır Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurumlarında çalışan dört meslek grubu için ek gösterge müjdesi verilmişti. 

2018 yılının Mayıs ayında verilen müjdede Polisler, Öğretmenler, Din Görevlileri ve Hemşiler için ek gösterge düzenlemesi olacağı ve ek göstergenin 3600’e çıkarılacağı açıklanmıştı. O tarihten sonra çalışmalar başlamış olsa da düzenleme halen uygulamaya girmedi. 

Meclis’in tatile girmesi ile Ekim ayı sonuna kadar yine bekleyecek olan memurlar düzenlemenin 2019 yılı sonuna kadar yetişip yetişmeyeceğini merak ediyorlar. Kamuilanlari.com olarak bu düzenleme detaylarını sizlerle beraber değerlendiriyoruz. 

KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ

TBMM’nin Ekim ayında açılmasıyla çok sayıda konu ele alınacak. Ancak Meclis birçok konuyu yarım bırakarak meclisi tatil ettiği için bu konuda zaman sıkıntısı yaşanabilir. Özellikle Yargı Reformu paketi gibi konuların Meclis’in açılmasıyla hemen ele alınacağının açıklanması 3600 ek gösterge düzenlemesinin daha sonraki günlere kalacağını gösteriyor. 

Ayrıca ek gösterge düzenlemesi konusunda çalışmaların ne aşamada olduğu da bilinmiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 3600 Ek Gösterge yasası ile ilgili çalışmaları hakkında detaylı bir açıklama yapmaması da sürecin devam edeceğini işaret ediyor. 

Ankara kulislerinde konuşulan iddia ise 3600 ek gösterge yasasının Ocak 2020 döneminde uygulamaya gireceği yönünde. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir