Kamu Haberleri

Adalet Bakanı Gül: 2019 Yılında Adliyelere 8 Bin Personel Alımı Yapacağız

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara’da Personel Eğitim Merkezi açılış törenine katıldı. Burada katılımcılara yönelik bir açıklamada bulunan Bakan Abdülhamit Gül, bakanlığın çalışma ve programlarına dair bilgiler verdi. 

Bu kapsamda binlerce aday tarafından merak edilen personel alımı konusuna da değinen Bakan Gül 8 bine yakın personel alımı olacağını duyurdu. 

ADALET BAKANI GÜL’DEN PERSONEL ALIM AÇIKLAMASI

Adalet Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan personel alımlarına dair açıklamalarında 2019 hedeflerine değinen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bakanlığın önümüzdeki yıl 79 bin personel olmasını hedeflediklerini açıkladı. Halen 71 binden biraz fazla personeli bulunan bakanlığı 2019 yılında 8 bine yakın personel alımı gerçekleştirilecek. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün bakanlığın personel sayısı ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan alımlara dair açıklaması şu yönde,

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Tarafından Yapılan Basın Açıklaması

“Bu ihraçlardan kaynaklı ve yargılamalardaki çok büyük yoğunluk sebebiyle personel alımı konusunda Bakanlığımız, hükümetimiz çok önemli mesafeler aldı. 2002 itibarıyla yardımcı personel sayısı 26 bin 274 iken bugün itibarıyla 64 bin 655’e çıkmıştır. 2018’de 7 bin 42 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir. Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır. 2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir. Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık. 81 milyonun adalet beklediği yerde daha hızlı daha iyi çalışmalar yapmak insanımızın adalete olan güvenini artıracaktır.”

ALIMLAR HANGİ KADROLARDA VE ŞARTLARDA OLMALI

Adalet Bakanlığı’na yapılması planlanan 8 bin personel alımıyla ilgili olarak adaylar ne düşüyor? Alımlar hangi kadrolarda yapılmalı? İlanlara kaç KPSS puanıyla ve hangi öğrenim şartıyla başvuru yapılmalı? Taleplerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilirsiniz. 

ADALET BAKANLIĞI BAŞVURULARI NE ZAMAN

Söz konusu personel alımının başvuru şartları ve tarihi hakkında henüz net bir açıklama yok. Konuya dair Adalet Bakanlığı ya da başka bir kaynaktan gelişmeler geldikçe kamuilanlari.com sitesi olarak sosyal medya hesaplarımız ve mobil uygulamalarımız üzerinden sizleri haberdar edeceğiz.

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir