Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı 2019’da 8 Bin Zabıt Katibi, Mübaşir, İKM ve Memur Alacak

Adalet Bakanlığı’na 2019 yılı içerisinde çok sayıda pozisyonda personel alımı yapılacak. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alımlarında farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar olacak. 

2019 yılında Adalet Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne yapılacak olan bu personel alım ilanlarına dair detayları, başvuru koşullarını ve ilanın yayımlanma zamanına dair detayları sizlerle beraber değerlendiriyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI 8 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir programı kapsamında bakanlığın personel gücüne dair değerlendirmelerde bulundu. Adalet Bakanlığı’nın hizmet yükünü hafifletmek ve işleri hızlandırmak için personel alımları yapacaklarını açıklayan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül alım yapılacak personel sayısını şu sözlerle aktardı. 

“Bu ihraçlardan kaynaklı ve yargılamalardaki çok büyük yoğunluk sebebiyle personel alımı konusunda Bakanlığımız, hükümetimiz çok önemli mesafeler aldı. 2002 itibarıyla yardımcı personel sayısı 26 bin 274 iken bugün itibarıyla 64 bin 655’e çıkmıştır. 2018’de 7 bin 42 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir. Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır. 2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir. Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık. 81 milyonun adalet beklediği yerde daha hızlı daha iyi çalışmalar yapmak insanımızın adalete olan güvenini artıracaktır.”

BAŞVURU KOŞULLARI NASIL OLMALI?

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanması beklenen personel alım ilanlarının en merak edilen tarafı başvuru koşulları. 

KPSS Puan Şartı Düşürülsün Talebi

Adaylar özellikle KPSS konusunda taban puan barajının düşürülmesini talep ediyorlar. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan 70 KPSS puan barajının 60 olmasını isteyen adaylar bu konuda sosyal medya çalışmaları da düzenliyorlar. 

Yaş Şartı Kaldırılsın Talebi

Adayların en çok dile getirdiği konulardan birisi de yaş şartı konusu. Adalet Bakanlığı personel alımlarında uygulanan yaş şartının kaldırılmasını isteyen adaylar bu sorunu sık sık gündeme getiriyorlar. Yaş şartının mağduriyet oluşturduğunu ifade eden adaylar bu konuda düzenleme yapılmasını ve ilanın daha sonra yayımlanması gerektiğini ifade ediyorlar. 

Adalet Mezunlarına Öncelik Tanınsın Talebi

Adayların dile getirdikleri taleplerin başında ayrıca Adalet Bölümü mezunu adaylara atamalarda öncelik tanınması noktasında oldu. Birçok Adalet Mezunu aday bu konuda düzenleme talebini dile getirdiler. Konu siyasilerin gündemine kadar geldi.

SİZCE KPSS, EĞİTİM VE YAŞ ŞARTI NASIL OLMALI?

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı için başvuru şartları nasıl olmalı? Sizlerde bu konuda taleplerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilir ve sesinizi duyurabilirsiniz.

Bizleri Takip Edin;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir